X

Bitcoin (BTC) ve Polkadot (DOT) Fiyat Analizi! Yüzde 100’ün Üzerinde Artış Beklentisi!

Bitcoin yeni hedefine emin adımlarla gidiyor! Bugün görülmesi muhtemel zirve ve Polkadot (DOT) için belirlenen hedefi sizin için değerlendirdik.
16:00
23 Temmuz 2021

Bitcoin çarşamba günü akşam başlayan etkinliği iyi bir şekilde fiyatladı. Fiyat 32.000 desteğinin üzerinde kalmaya devam ediyor, bu durum elbette 29.000 dolar seviyelerinin riskini azaltıyor. Polkadot (DOT) ise XLM ile piyasa toparlanmasına öncülük ediyor. Peki fiyat beklentisi, kritik seviyeler neler?

Kripto Paralarda Genel Görünüm

Yatırımcılar 32.000 desteğinin sağlamlaşmasıyla birlikte yeniden yükseliş beklentisine girdi. Fiyat çarşamba günü 33.000 dolar seviyesini aşmak için ciddi çaba harcadı ancak bunu başaramadı. Gün içinde 32.900 seviyelerini gören Bitcoin (BTC) direnci aşamadı. Bu durum ufak da olsa bir geri çekilmenin yaşanmasına sebep oldu. Bitcoin 32.400 seviyelerinde alıcı buluyor.

Öte yandan, Ethereum 1.700 dolara yakın seviyelerden toparlandı ve şu anda 2.000 doların biraz üzerine yerleşti. Daha önce de söylediğimiz gibi Londra hard forku Ethereum (ETH) fiyatının hızla toparlanmasına sebep olacaktı. Beklentiler karşılıksız kalmadı, Bitcoin’in yönünü yukarı çevirmesiyle Ethereum (ETH) hızla 2.000 seviyesini desteğe çevirdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bitcoin (BTC)

Henüz 33.000 dolar direnci aşılabilmiş değil, ancak boğalar pes etmeden testlerine devam ediyor. Olumlu birkaç haberin desteğiyle bu seviyenin kolayca aşılacağı düşünülüyor. Kısa vadeli göstergeler gücün boğalarda olduğunu söylüyor.

Boğalar önümüzdeki seanslarda daha fazla alım yapabilir, hareketli ortalamaları makul seviyelere çekmek için yapılacak bu alımlar fiyatın hızla yukarı çıkmasına sebep olacaktır. Bitcoin (BTC) için MACD yükselişin devam edeceğini teyit ediyor. Ortalama çizginin üzerine çıkan MACD yükseliş için umutları artırıyor. Eğer her şey yolunda giderse Bitcoin (BTC) günü 34.000 üzerinde kapatabilir.

Polkadot (DOT)

Salı gününden itibaren %24 yükselen Polkadot (DOT) dip fiyattan alım yapan kısa vadecilerin yüzünü güldürdü. Boğalar mevcut 13 dolar seviyesini desteğe çevirerek 20 dolara doğru yol almak istiyor. Yükseliş görünümü düşen kama deseniyle desteklendi. Bu desen genellikle düzeltmenin sona erdiğine işaret eder.

Hacimde yaşanabilecek ufak artışlar ve üst trend çizgisinin üzerinde bir süre zaman kazanılması boğaların elini güçlendirecektir. Polkadot (DOT) çok büyük olumsuzluklar olmadığı sürece 20 dolara doğru hareketini başlatmış görünüyor. Elbette Bitcoin (BTC) hareketleri de bu noktada belirleyici olacaktır. Belli oranda stoplu alım yaparak 20 dolar seviyelerine yakın noktalardan çıkış yapılabilir. Bitcoin’in 34.000 seviyesini görmesi bu hedefe güç kazandıracaktır.

MACD ve RSI dört saatlik grafikte yükselişe işaret ediyor.

Burada paylaşılan bilgiler sadece bilgi amaçlı olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Son derece riskli olan kripto para piyasalarında kesinlikle tavsiye almayın ve kendi araştırmalarınızı yaparak işlemlerinizi gerçekleştirin.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar