reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Üzerindeki Baskıları Yenerek Yükselişe Geçebilecek Mi?

Bitcoin’in üzerindeki olumsuz baskılar fiyatı aşağı çekme potansiyeline sahip olabilir. 
19:52
17 Ekim 2020

Bu haftanın başlarında Bitcoin (BTC) fiyatı, Square’in 4.709 BTC satın aldığı haberini takiben 11.725 dolara kadar yükseliş eğilimi gösterdi. Ancak o zamandan beri fiyat küçük br geri çekilme ile yatay bir aralığa girdi.

Ortaya çıkan tabloya göre Bitcoin’in 11.500 dolar bandında reddetmelerle karşılaşması ve OKEx CEO’sunun polisle işbirliği yapması sebebiyle bütün para çekme işlemlerinin durdurulması gibi son haberlerin BTC fiyatı üzerinde bir baskı oluşturduğu görülüyor.

Bitcoin ve Altcoin’ler

Olumsuz haber dalgası, altcoin fiyatlarının çoğunun yeniden düşüşe geçmesine sebep oldu ve Bitcoin’de yeni ortaya çıkan yükseliş momentumu da durakladı. Analistlere göre eğer BTC 11.200 dolar bandındaki desteği kaybederse yeniden 10.900 dolar seviyesine doğru düşüşe geçebilir.

Piyasanın popüler analistlerinden Micheal van de Poppe ise 11.000 doların önemi ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “11.000 dolarlık önemli destek, yükseliş ivmesini devam ettirmek için artık olmazsa olmaz bir seviyedir ve bu durumda BTC, yenilenen koronavirüs kilitlenmeleri yatırımcıları korkuttuğu için mevcut seviyeleri elde tutmakta zorlanabilir.” ifadelerini kullandı.


Bunlara ek olarak analist, Bitcoin’in 11.000 doların altına gerilemesi sonucunda 9.750 dolara kadar büyük bir geri çekilmenin olabileceğini de ifade ediyor.

Yükselişi Destekleyen Göstergeler

Her ne kadar bazı isimler oluşan baskılar sebebiyle Bitocin’in düşüş grafiği çizebileceğini düşünse de aslında son zamanlarda iyi haberler de gelmiyor değil. MicroStrategy, Square ve Stone Ridge tarafından yapılan son BTC yatırımları özellikle COVID-19 pandemisinin bir sonucu olarak var olan mevcut ekonomik belirsizlikler göz önüne alındığında oldukça pozitif gelişmeler.

Dolayısıyla eğer BTC 10.000 doların üzerinde kalmayı başarabilirse baskılardan kurutularak pozitif haberlerin de etkisiyle yükseliş eğilimine de girebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.