X


Bitcoin (BTC) Tahminleri İle Tanınan CEO, Ağustos 2021 Tahminini Açıkladı

Dan Morehead, Bitcoin fiyat tahminini açıkladı.
22:05
14 Ocak 2021

Yaptığı Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri ile bilinen Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, 2021 yılı için olan düşüncelerini ve tahminlerini paylaştı. Hem şirketinin yaptığı yatırımlar. hem de kendi yaptığı yorumlar ile bilinen CEO, Ağustos 2021 tarihine kadar lider kripto para biriminin 100.000 dolar üzerinde birim fiyata çıkmasını hedeflediğini belirtti.

Bitcoin 2021 Yılında 100.000 Doları Görecek

Geçtiğimiz günlerde katıldığı Blockworks konferansında konuşan Dan Morehead, Bitcoin’in 100.000 dolar olacağını ifade ettiği anlarda BTC/USD paritesi 37.000 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bunun devamında Bitcoin fiyatı 14 Ocak tarihi itibarıyla yeniden 40.000 dolar seviyesine ulaşarak aslında işlerin yolunda gittiğini gösterdi.

Bitcoin fiyatının kısa süre içerisinde yeniden rekor tazeleyip 42.000 dolar üzerine çıkacağını belirten Morehead, “bu seferki ralli hepsinden farklı” diyerek aslında durumu özetledi. Kripto paralar için olan tablonun şu an her zamankinden daha net ve güçlü olduğunu ifade eden Dan Morehead, merkez bankalarının ise bu ralliye hız katacağını düşünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

FED ve Çin, BTC Yükselişine Katkı Sağlayabilir

Çin’in kendi dijital para biriminin 2021 yılında piyasaya sürüleceğini ve ABD Federal Rezerv tarafından da benzer bir duyuru yapılabileceğini belirten Morehead, bunların sadece BTC fiyatını daha yukarıya çekeceğini vurguladı. Ünlü CEO’ya göre bankacılık hizmetlerine erişimi olmayan insanların BTC’yi keşfetmesi de fiyatın yükselmesi konusunda önemli bir etmen olacak.

btc

Kurumsal yatırımcının devamlı olarak BTC aldığını ve yakında alacak BTC kalmayacağını vurgulayan Morehead aslında haklı olabilir. Grayscale son raporunda 1 haftalık BTC alımını açıkladı. Grayscale’in 1 haftalık Bitcoin alımının o tarihlerde kazılan BTC miktarının %300 fazlasına denk gelmesi ise yakında BTC likidite krizinin başlayabileceğini gösteriyor.

Borsalardaki BTC Rezevi Bitiyor

Kurumsal yatırımcılar, bireysel yatırımcılar ve PayPal gibi ödeme şirketleri Bitcoin alma yarışına girdikçe borsalardaki BTC miktarı azalıyor ve günlük akış bunu karşılayamıyor. Bir noktadan sonra borsalarda likit BTC kalmayınca bunun altın gibi çok daha değerli hale geleceğini belirten Pantera Capital CEO’su, 2021 yılının dönüm noktası olacağını düşünüyor.

Bitcoin fiyatının yeniden 40.000 dolar üzerine çıkması ve herkesin düşüş beklediği anlarda rekor tazelemesi aslında 2021 yılının nasıl bir değişimi beraberinde getirdiğini ortaya net bir şekilde koymakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar