X


Bitcoin (BTC) Son Haberle Birlikte Yükselişe Geçti! Taproot Fiyata Etki Eder Mi?

Taproot güncellemesi yaklaşıyor. Bitcoin ağında çalışacak akıllı sözleşmeler uzak değil, fiyata etkisi ne olur?
23:20
23 Eylül 2021

Twitter’ın Bitcoin (BTC) ile bahşiş hizmetini resmi olarak duyurmasıyla birlikte fiyat 45.000 dolara ulaştı. Bu hafta kripto para piyasaları için son derece kötü geçti. FED toplantısının tedirginliği yetmezmiş gibi Evergrande batışı tüm piyasaları kırmızıya boyadı. Powell genel anlamda kripto para piyasalarını olumsuz etkileyecek açıklamalar yapmadı ancak Evergrande hakkındaki belirsizlik Bitcoin yükselişini de baskılıyor.

Kritik Seviye Destek Olacak Mı?

Bitcoin fiyatı halen 45.000 doların üzerinde kalıcı olamadı. Bu seviyenin korunması yukarı yönlü hedefleri destekleyeceği için kritik öneme sahip, bir süredir 50.000 doların altına oyalanan fiyatın kalıcı bir düşüş yaşamaması için hızla yükselmesi gerekiyor. Şimdilik Evergrande hariç ciddi bir FUD bulunmuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Twitter bu akşam yaşanan mini yükselişin baş tetikleyicisi oldu. Strike ile uyumlu şekilde kullanıcılarına Bitcoin bahşiş imkanı sunacak olan dev platform ekosistemin benimsenmesine de katkıda bulunuyor. Twitter haberini kısa vadeli görmemek gerekiyor yaklaşık 300 milyon aktif kullanıcıya sahip bir platformdan bahsediyoruz. Kripto para piyasalarında şu an 100 milyon yatırımcı olduğu düşünülüyor. Yani halen potansiyel 200 milyon yatırımcıya sadece Twitter sayesinde ulaşılabilir.

İçerik üreticileri birçok platformda bağış veya bahşiş alabiliyor. Twitter bu konuda adım atacağı sinyallerini daha önce vermişti ancak Bitcoin’in desteklenmesi bu ay başından beri konuşuluyor. Terra (LUNA), Avalanche (AVAX) ve Cosmos (ATOM) gibi altcoinler başta olmak üzere birçok kripto para hızla toparlanıyor.

Taproot Fiyata Etki Eder Mi?

Geçtiğimiz ay Bitcoin Taproot güncellemesi hakkında çok fazla içerik yayınladık. Bu içeriklerin her biri güncellemeyle alakalı önemli detaylar içeriyor. Bitcoin için elbette yükselişi tetikleyecek en büyük katalizör ETF onayı olacaktır. Ancak taproot güncellemesinin de fiyata olumlu katkı sağlaması bekleniyor.

Ethereum (ETH) Londra güncellemesi öncesinde ciddi fiyatlama yaptı. Aynı şeyi Alonzo güncellemesiyle Cardano (ADA)’da gördük. Büyük ihtimalle kripto para yatırımcıları benzer bir davranışı Bitcoin Taproot güncellemesi sırasında da gösterecek. Bu güncellemenin ağın teknolojisine kattığı artıların göz ardı edilmemesi gerekiyor. Üstelik gelecek güncellemeyle birlikte Bitcoin (BTC) akıllı sözleşmeler için de uygun hale gelecek. Birçok projenin en büyük kripto para biriminin ağında ilk olmak isteyeceği düşünülüyor. Tüm parçaları birleştirdiğimizde Ekim ve özellikle Kasım başı için iyimser olabiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar