X


Bitcoin (BTC), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) Fiyat Hedefleri ve Önemli Seviyeler

Piyasalar kırmızı başladığı Temmuz ayında nihayet yeşile döndü. Bitcoin (BTC), Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) için fiyat beklentileri ve önemli seviyeler neler?
19:12
4 Temmuz 2021

Olumsuz başlayan temmuz ayı neyse ki aynı şekilde devam etmiyor. Kırmızı girdiğimiz aya yeşil devam ediyoruz. Polygon (MATIC) ve Polkadot (DOT) fiyatlarında da belli oranda hareketlenmeler var, Bitcoin (BTC) yükselişe devam edebilecek mi? Alım satım yapanların dikkat etmesi gereken önemli seviyeler neler, hepsini değerlendiriyoruz.

Bitcoin (BTC)

Piyasa hakimiyeti %45 seviyelerinde olan Bitcoin 35.000 doların üstünde kalmayı başardı. Hali hazırda Bitcoin (BTC) fiyatı 35.400 dolar seviyelerinde ve günlük kazanç %5’i aştı.

Bitcoin’in yükselişine devam edebilmesi için 36.700 direncini geride bırakması gerekiyor. Ancak FUD sebebiyle bu direnç test dahi edilemiyor. Direnci aşamayan fiyatın destekleri ne kadar koruyabileceği ise elbette merak konusu. Bitcoin (BTC) 32.700 dolar desteğinin üstünde kalarak yukarı yönlü hareketlerini devam ettirmek istiyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kısa vadeli yükseliş momentumu fiyatın 36.000 seviyesinin üstüne çıkabileceğini ön görüyor ancak bunun kalıcı olması (hacimli bir yükseliş olmadıkça) beklenmiyor. Günlük kapanışa 6 saatten az kalmışken bu haftayı yeşil kapatacak olmanın umuduyla yatırımcılar rahat bir nefes alıyor.

Destek seviyesi olan 32.700 seviyesine dikkat edilerek stoplu işlemler değerlendirilebilir.

Polkadot (DOT)

Son birkaç gündür yatay seyrine devam eden Polkadot (DOT) 14 dolar ile 16,7 arasında hareketlerine devam ediyor. Düşüş meyilli bu iniş çıkışlar alt destek olan 14,10’un kırılmasına sebep olabilir. Bu yüzden desteğin yakından takip edilmesi ve mümkünse %5 düşüş veya destek altında 4 saatlik mum kapatmasıyla stop çalıştırılması yararlı olacaktır.

Bugün Binance borsasında 16 dolara dokunan fiyat hali hazırda 15,95 dolardan alıcı buluyor. Yeniden bir direnç testi yapılabilir ancak hacim zayıf olduğu için başarılı olması beklenmiyor. Polkadot alıcıları destek seviyesini ucuz buluyor ve sürekli alım yapmaya devam ediyor. Destek seviyesi değerlendirilip stop açılarak işlem takip edilirse kazançlı olabilir.

Yukarı yönlü hareket için ise 16,7 desteğinin sert biçimde kırılması ve en azından saatlik kapanışın gerçekleşmesi beklenebilir.

Polygon (MATIC)

Geride bıraktığımız haftada %9 değer kazanan Polygon (MATIC) geçtiğimiz ay ortasından itibaren yaşattığı kayıpları henüz telafi edebilmiş değil. Piyasa değeri artan kullanıcı talebiyle birlikte %2 artan MATIC ilk 20 içindeki yerini koruyor.

Bollinger bantları artan volaliteye rağmen Polygon (MATIC) fiyatı için sert yukarı hareketler yapabileceğini söylüyor. Yukarı yönlü hareket için takip edilmesi gerekilen seviye 1,25 ve 1,38 olacaktır. Buranın üzerine çıkan fiyat 1,61 dolara kadar yol bulabilir. Destek olarak 1 dolar seviyesi psikolojik olarak büyük kabul görüyor. Bu yüzden desteğin sıkı takip edilmesi ve stop çalıştırmak için acele edilmemesi önemli, çünkü 1 dolar altına çok fazla iğne atıldı ve fiyat hızla kendini topladı.

Burada paylaşılan görüşler yatırım tavsiyesi içermemektedir. Risk iştahı yüksek yatırımcıların işlem yaptığı kripto para piyasalarında araştırmalarınızı yaparak kendi kararınızı vermeniz ve işlemlerinizi buna göre açmanız gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar