X


Bitcoin (BTC), Polkadot (DOT) ve EOS Teknik Analizi! Fiyat Beklentileri ve Hedef Seviyeler

Kripto para piyasası kırmızı yakmaya devam ederken Bitcoin Polkadot ve EOS'da son durum ne?
19:36
17 Eylül 2021

Kripto para birimleri yaşanan son düşüşün etkisinden hala çıkabilmiş değil. Öyle ki piyasa değeri bakımından ilk 10 kripto para birimi düşüş yaşamaya devam ediyor. İşte Bitcoin, Polkadot ve EOS‘da son dururum.

Bitcoin (BTC)

Dün sabah, alıcılar lider kripto para birimini haftalık en yüksek seviye olan 48.505 dolara yükseltmeyi başardılar ve ardından inisiyatifi kaybettiler. Satıcılar Bitcoin (BTC) fiyatını yeniden 47.745 dolar seviyesinin altına çekti ve günün sonunda parite iki saatlik hareketli ortalama EMA55‘i test etti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ayrıca satış hacimleri ortalama seviyeyi geçmedi. Dolayısıyla, geçtiğimiz gün boyunca, alıcılar %61.8 Fibonacci seviyesini kolayca geri aldılar, ancak haftalık yüksek bölgeye toparlanmaya devam etmek için yeterli güce sahip değiller. Satın alma hacmi artarsa, 49.600 dolar seviyesinin tekrar test edilmesi olası görünüyor.

Ek olarak Bitcoin‘in yeni bir düşüş dalgası başlatması durumunda, fiyat iki saatlik EMA55’i kırarak 46.000 dolarlık desteğe geri dönebilir.

İçeriğin hazırlandığı an itibarıyla lider kripto para birimi yukarı yönlü bir hareket başlatmış gibi görünüyor ve 47.512 dolar bandında hareket etmeye devam ediyor.

Polkadot (DOT)

Hafta içerisinde inanılmaz bir momentum yakalayan Polkadot (DOT), son 3 ayın en yüksek seviyesi olan 38.51 dolara yükselmeyi başardı. Ancak DOT bu başarısının ardından yönünü aşağıya çevirdi ve bir düşüş başlattı. Öyle ki popüler altcoin gün içerisinde 33 dolar seviyesine kadar geriledi.

Polkadot’un (DOT) günlük grafiğine bakıldığında, geçtiğimiz günlerde 38.5 doları test etiği ancak bu direnci kıramadığı görülüyor. Dolayısıyla bu durum Polkadot’un (DOT) bir süre 35-37 dolar aralığında yatay işlem görmeye devam etmesi ile sonuçlanabilir.

Piyasa sıralamasında 8. sırada yer alan popüler altcoin içeriğin hazırlandığı sırada CMC verilerine göre son 24 saatte %3.39’luk bir düşüşle 33.9 dolar civarında işlem görmeye devam ediyor.

Eos (EOS)

Son olarak EOS’u incelediğimizde, EOS piyasanın aksine hareket etmeye devam ediyor. Öyle ki popüler altcoin gün içerisinde %8 artışla listemizin en büyük kazananı oldu.

EOS, gün içerisinde 5 dolar bandına kadar gerilemesiyle birlikte yönünü yukarıya çevirdi ve hızlı bir artış başlattı. EOS‘da görülen bu yükseliş, artan piyasa hacmiyle de destekleniyor, bu da alıcıların düşüşün başladığı 6 doların üzerindeki bölgeye geri dönme niyetinde olduğu anlamına geliyor.

EOS içeriğin hazırlandığı sırada CMC verilerine göre 5.46 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar