X


Bitcoin (BTC) Önemli Direncin Üzerinde, Altcoin’ler Yükseliyor!

Bitcoin fiyatının önemli dirençleri bir bir kırması ile birlikte altcoin fiyatlarında da yukarı yönlü hareketlerin olduğu görülüyor. 
08:43
16 Eylül 2021

Lider kripto para birimi bir hafta içinde iki kez 43.000 dolarlık önemli seviyeyi test ettikten sonra yükseliş geçti. Bitcoin ile birlikte altcoin’lerde de artışlar yaşandığı görülüyor.

Bitcoin Önemli Seviyenin Üzerinde

Bitcoin (BTC) düşüşün ardından bir süre konsolide olduktan sonra nihayet dün toparlandı ve bugüne güzel bir fiyat performansı ile başladı. Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3 artış yaşayan BTC fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 48.360 dolar seviyelerinde bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’in kısa süre içinde öncelikle 47.000 dolarlık direnci ve ardından 48.000 dolarlık direnci kırması oldukça önemli bir hamle olarak nitelendiriliyor. Ancak bunlara ek olarak yükseliş hareketinin devam edebilmesi için Bitcoin’in 48.000 doları desteğe dönüştürmesi gerekecek.

Altcoin Fiyatları

Lider kripto paranın artışı ile güç kazanan altcoin birimlerinde de yukarı yönlü hamlelerin olduğu ifade edilebilir. Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) son 24 saatte %7,3 yükselirken, Cardano (ADA) %4, Binance Coin (BNB) %3,9 ve Ripple (XRP) %3 artış kaydetti.

Bitcoin’in yükselişinin devam etmesi halinde ise altcoin’lerin çok daha büyük kazançlar elde edebilecekleri düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar