X


Holo Coin (HOT) 1 TL Olur Mu? Holo Coin Geleceği Var Mı?

Holo Coin (HOT) 1 TL Olur Mu? Bugün bu soruya cevap bulmaya çalışıyoruz.
23:35
15 Eylül 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Arthur Brock ve Eric Harris-Braun tarafından başlatılan proje özellikle Türk yatırımcıların yoğun ilgisini maruz kalıyor. Mayıs 2018 tarihinden bu yana kripto para yatırımcılarının ilgi gösterdiği Holo Coin (HOT) en büyük kripto paralar sıralamasında ilk 100’de bulunuyor. Peki Holo Coin (HOT) için konuşulan 1 TL hatta 1 Dolar hedefleri gerçekçi mi?

Holo Coin (HOT)

Holochain sayesinde geliştiriciler kendi dApp uygulamalarını geliştirebiliyor. Proje diğer ağlardan farklı olarak tam bir blockchain sistemi değildir. Beyond the blocks yani blok ötesi şeklinde inşa edilen model ağdaki katılımcıların bütünlüğünü sağlıyor. MetaCurrency ile temelleri atılan proje 2016 yılında başladı, Mart 2018 tarihinde ERC-20 tabanlı olarak basılan HOT tokenlar ICO ile satışa çıkarıldı. Ağda HoloFuel isimli bir yerel para daha bulunuyor. Sistemin çalışmasında kullanılan bu HoloFuel aynı zamanda proje için kaynak oluşturuyor.

Holochain Vakfı tarafından yönetilen proje Holo Ltd tarafından mali olarak destekleniyor. Uçtan uca açık kaynaklı P2P olarak tanımlanan proje geliştiricilere farklı bir blockchain deneyimi sunuyor.

Holo Coin (HOT) tarafından sağlanan verilere göre ağda çalışan 1000’i aşkın geliştirici bulunuyor. Peki projenin geleceği var mı? GitHub güncellemelerine bakarsak ağ geliştiriciler tarafından aktif olarak kullanılıyor ve sürekli olarak alternatif yardımcı uygulamalar geliştiriliyor. Aktif yatırımcıları tatmin edici görünüyor yine de buna sizin karar vermeniz daha doğru olur.

Holo Coin (HOT) 1 TL Olur Mu?

Öncelikle projenin genel değerlendirmesini yapalım. Toplam 117 milyarın üzerinde arz bulunuyor ve mevcut 0,01 dolar fiyatıyla Holo Coin (HOT) 1,736 milyar dolar piyasa değerine sahip görünüyor. Yani fiyatın 10 kat artması halinde 17 milyar dolar piyasa değerine ulaşması gerekecek. Bu da yaklaşık 0,85 TL’ye tekabül ediyor.

Nisan ayındaki gördüğü ATH ile fiyat yaklaşık 2,36 dolara çıkmıştı. Günlük işlem hacmi 2 milyar doları aşmıştı ve bugün hacim 140 milyon dolara kadar düşmüş durumdadır. Nihai olarak Holo Coin (HOT) için 1 TL hedefi çok uçuk görünmüyor. Ağın daha işlevsel hale gelmesi ve popüler uygulamaların projeye ilgi göstermesi güzel bir katalizör olabilir. Ancak 1 dolar için durum aynı değil, projenin en az 100 kat büyümesi gerekir. Bu imkansız mı? Elbette kripto para piyasalarında hiçbir şey imkansız değil ancak 1 TL hedefi kadar da kolay görünmüyor.

Yukarıda da gördüğünüz gibi güncel olarak 117.000’i aşkın aktif yatırımcı bulunuyor. Bir kripto para için sadık yatırımcılar bulunmaz bir nimet, sosyal medya verilerini incelediğimizde özellikle Türk yatırımcıların da projeyi desteklediği görülüyor. Türk borsaların işlem hacmini 21milyon.com üzerinden kontrol ettiğimizde HOLO 8’inci sırada bulunuyor. Türk yatırımcıları 350 milyon TL’ye yakın hacim oluşturmuş. Bu elbette sadece yerel borsaların verilerine dayandığı için Türk yatırımcıların oluşturduğu toplam hacmi göstermiyor. Ancak en çok tercih edilen kripto paralar arasında ilk 10’da olması bunu teyit ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar