Bitcoin (BTC) O Döngüyü Takip Ediyor: Deneyimli Analistin Dikkat Çeken Paylaşımı

BTC yorumlarında bulunan TechDev, grafiklerde amiral geminin fiyat dinamiklerini anlattı.
01:00
7 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Twitter’da TechDex adını kullanan anonim bir analist Bitcoin fiyatının makro döngü zirvelerini ve dip seviyelerini nerede bulacağından oldukça emin. 10 yıl boyunca bunun üzerine çalışan analist, göreceli güç endeksi (RSI) vurgusu yaptı.

Bitcoin Artış Trendini Sürdürüyor

Lider kripto para birimi Bitcoin, 60.000 dolar üzerindeki seyrini sürdürürken yükseliş eğilimini koruyor. BTC yorumlarında bulunan TechDev, grafiklerde amiral geminin fiyat dinamiklerini 14 günlük bir zaman dilimi kullanarak logaritmik bir ölçekte görüntüleniyor. İki azalan çzgi RSI grafiğine eklenirken biri aşırı alım bölgesinde ve diğer aşırı satış bölgesinde yer alıyor.

Analistin görüşlerine göre RSI göstergesi çizgisi kanalın üst sınırına dokunduğunda Bitcoin fiyatı zirve yolculuğuna başlıyor. Aksi takdirde en alt sınıra dokunmak döngünün sonu anlamına geliyor. Aynı zamanda bu grafikte Bitcoin fiyatı dipten sonra zirve yapmıyor. Yani 2011, 2012 ve 2014’te arka arkaya zirve görüldü. Üç hafta içerisinde Aşırı Korku’dan Aşırı Açgözlülük’e geçidi. Bu nedenler ile Bitcoin fiyatı 2022 yılının ilk çeyreğinde 140.000 dola ila 160.000 dolar arasında bir ralli kaydedebilir.

Lider Kripto Parada Son Durum

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla RSI 70’in altında ve orta derecede aşırı alım bölgesine yaklaşıyor. 1978’de icat edilen RSI, boğalar ve ayılar tarafından görüntülenen güç olarak tanımlanabilirken fiyat değişikliklerinin büyüklüğünü ölçen bir momentum göstergesidir. Geçtiğimiz ekim ayında Bitcoin duyarlılığının en etkileyici değişikliklerinden birine tanık olundu. Bir aydan kısa süre içerisinde Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi 24’ten 84’e yükseldi ve yedi ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Amiral gemi Bitcoin, artış görünümünü korurken analistlerin fiyat tahminleri yüksek seviyelerde kalmaya devam ediyor. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 61.338 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar