X


Bitcoin (BTC) Nasıl Dev Kurumları Geride Bırakarak 1 Trilyon Dolar Değere Ulaştı?

Bitcoin'in piyasa değeri diğer şirketlerden daha hızlı 1 trilyon dolara ulaştı.
21:45
18 Mart 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatte yaklaşık olarak %7.5 artış kaydederek 59.000 dolar seviyelerine geri döndü. BTC fiyatı kademeli bir şekilde yükselirken, bazı insanlar BTC’nin ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamakla meşguldü. Tıpkı ABD eski Başkanı Donald Trump’ın danışmanı Judy Shelton gibi birçok kişi, BTC’yi güvenilir bir değer deposu olarak görmüyor. Hatta BTC karşıtları, zamanla insanların sahip olduğu Bitcoin’leri ve diğer kripto para birimlerini elden çıkararak fiat para birimlerine çevireceğine inanıyor.

Bitcoin, Dev Şirketleri Geride Bırakarak 1 Trilyon Dolar Değere Ulaştı

Bu karşıt görüşlere rağmen, Beyaz Saray eski İletişim Direktörü Anthony Scaramucci, Bitcoin’in gelecekte var olacağını düşünüyor. Scaramucci, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında, Bitcoin’in piyasa değerinin diğer şirketlerden daha hızlı bir şekilde 1 trilyon dolara ulaştığını aktardı. Bitcoin’in yükselen değeri özellikle e-ticaret devi Amazon ile karşılaştırıldı. Scaramucci, Amazon ile karşılaştırıldığında Bitcoin’in merkezsiz bir yapıya sahip olması nedeniyle daha iyi bir performans ortaya koyacağına inanıyor. Ayrıca eski bir Goldman Sachs çalışanı olan finansör Scaramucci, Bitcoin hakkında şunları kaydetti: “Tüm spekülasyonlarınıza rağmen Bitcoin tamamen ölçeklenebilen parasal bir ağ ve bir değer deposudur.”

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin ile altını karşılaştıran Scaramucci, “Bitcoin birçok yönden sarı metalden daha iyi.” ifadesini kullandı. Popüler bir maksimalist argümanı yenileyerek, kriptonun kolay saklanabildiğini ve hızlı hareket ettirildiğini aktardı.

Kripto Para Birimlerinin Benimsenme Oranı Artıyor

Scaramucci daha önce, Bitcoin fiyatı için 100 bin dolar hedefi olduğunu kaydetmişti. Bununla beraber JPMorgan ve Morgan Stanley gibi Wall Street kuruluşları geçtiğimiz birkaç haftada daha Bitcoin yanlısı bir politika izliyor. Bu da BTC fiyatına olumlu etkiler sağlayacaktır. Morgan Stanley danışmanları, dijital finansal varlıkların artık yatırım yapılabilir varlık sınıfı olarak görüldüğüne dikkat çekti. Son olarak Scaramucci, Bitcoin tüm spekülasyonlardan arındığında ve tamamen ölçeklendiğinde benimsenme oranının çok daha üst seviyelere çıkacağını aktardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar