X

Bitcoin (BTC) İçin Ünlü Analist Uyardı! FED Açıklamasının Detayları!

Ünlü analist Bitcoin (BTC) yatırımcılarını uyardı! FED faiz kararını açıkladı.
21:15
28 Temmuz 2021

Gün boyu gündemi meşgul eden FED kararı nihayet açıklandı. Saat 21:00 itibariyle faiz kararını açıklayan FED, Bitcoin (BTC) fiyatını olumlu etkiledi. Binance borsasında Bitcoin ani şekilde 500 dolar yakın arttı. Ancak Powell tarafından 21:30’da yapılacak açıklama önemli, asıl fiyat hareketinin bu konuşma sonrasında başlaması bekleniyor. Tüm bunlara rağmen Ünlü analist Poppe Bitcoin yatırımcılarını uyardı.

FED Faiz Artırmadı

Federal Rezerv faiz konusunda kararını açıkladı. Politika faizini artırmayan kurum oranı sabit tuttu. Kurumdan gelen açıklama sonrasında Bitcoin (BTC) fiyatı 38.700 dolardan 39.200 seviyesine yükseldi. Faiz oranını değiştirmeme kararını oy birliğiyle alan FED büyük bir ihtimalle 2023 yılına kadar artırıma gitmeyecek.

Ekonomiye yönelik risklerin devam ettiğine değinen FED, istihdamın artmaya devam ettiğini söyledi. Elbette henüz Powell açıklama yapmadı. Ekonominin toparlanmaya devam ettiğini açıklayan FED sonraki toplantılarda bu konuların yeniden ele alınacağını söyledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ünlü Analist Uyardı

Bitcon (BTC) hakkında yaptığı doğru tahminlerle tanıdığımız Michael van de Poppe kripto para yatırımcılarını uyarmak için paylaşım yaptı. Bitcoin (BTC) düşüşüne değinen Poppe düşüş eğilimine sahip bir yükselen kamaya dikkat çekiyor.

Aşağıdaki grafikte göreceğiniz direnç bölgesi fiyatı reddetmeye devam ediyor. Ünlü analist dirençten ret yiyen fiyatın 36.000 dolar seviyelerinde daha büyük bir dip oluşturabileceğini varsayıyor. Özellikle 36.600 seviyesinin yakından takip edilmesi gerekiyor. Çünkü fiyat bu seviyeden ciddi bir FOMO’ya girdi. Çok sayıda yatırımcının fırsatı kaçırma korkusuyla yaptığı alım, fiyatın bu seviyenin altına düşmesiyle sert satışlar getirecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar