X

CEO Açıkladı: PayPal’ın Son Kripto Adımı Yakında Geliyor!

Yapılan son açıklamalara göre PayPal’ın süper uygulama cüzdanı yakın zamanda kullanıcı ile buluşmaya hazırlanıyor.
08:17
29 Temmuz 2021

Yapılan son açıklamalara göre ödeme sağlayıcısı PayPal, kullanıcılarının platform aracılığı ile daha fazla kripto para işlevine sahip olmasının çok kısa sürede gerçekleşeceğini ifade etti.

Süper Uygulama Cüzdanı

PayPal’ın 2021 2. çeyrek yatırımcı bilgilendirme görüşmeleri sırasında CEO Dan Schulman, şirketin “süper uygulama cüzdanı”nın ilk sürümünün kodunun tamamlandığını dile getirdi. PayPal başkanı, şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde ABD’de cüzdanı tam anlamıyla piyasaya sürmeyi planladığını ifade etti.

Süper uygulama cüzdanı; yüksek getiri tasarrufu, doğrudan para yatırma fonlarına erken erişim, mesajlaşma yeteneği, “ek kripto yetenekleri” ve daha fazla birkaç özelliği daha içerecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Schulman, her cüzdanın “gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenimi yetenekleri tarafından yönlendirilen benzersiz cüzdanlar” olacağını da açıklamalarında belirtti.

Öte yandan PayPal, 30 Haziran itibariyle 400 milyondan fazla aktif kullanıcı hesabına sahip olduğunu ve 2021’in ikinci çeyreği için toplam ödeme hacminin 311 milyar dolar olduğunu bildirmişti. Nisan ayında kripto işlemlerini başlatan PayPal’ın sahibi olduğu ödeme firması Venmo, 76 milyon aktif hesap ile 2021’in ikinci çeyreği için toplam ödeme hacminde yaklaşık 58 milyar dolara sahipti.

PayPal ve Kripto Paralar

PayPal CEO’su yaptığı açıklamalarda, “Tüketicilerin kripto para birimini fon kaynağı olarak kullanmalarına izin veren birkaç ödeme şirketinden biriyiz. Ayrıca Venmo’da kriptonun güçlü bir şekilde benimsendiğini ve işlemlerin yapıldığını görüyoruz.” sözlerini kullandı.

Bunlara ek olarak bu ayın başlarında PayPal, Amerika Birleşik Devletleri merkezli belirli kullanıcılar için kripto para satın alma limitini 20.000 dolardan 100.000 dolara çıkaracağını duyurdu. Ödeme firması başlangıçta kripto alanına Ekim 2020’de gireceğini ve daha sonra uygun müşterilerin işlem ve ödemeler için kripto kullanmasına izin vereceğini söyledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar