X

Ripple 1 Doları Ne Zaman Görür: XRP Fiyatında Olası Senaryolar!

XRP dün iyi bir performans sergiledikten sonra bugün bir miktar geri çekildi. Şu an akıllardaki soru ise 1 doların ne zaman görüleceği.
09:15
29 Temmuz 2021

Piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para birimi olan Ripple (XRP) dün yakaladığı yükseliş ivmesi ile piyasa değeri bakımından en büyük ilk on coin içinde en iyi performansı gösteren kripto para oldu.

Ripple Fiyat Hareketi

XRP fiyatı, dün yapılan önemli bir açıklamanın ardından artışa geçti. Blockchain şirketinin Japonya ve Filipinler arasında yeni bir On-Demand Liquidity (ODL) ödeme sistemi başlatacağı haberlerinin hemen ardından XRP fiyatında gözle görülür bir artış yaşandı.

Haberlerin ortaya çıkmasından sonra XRP fiyatı 0,75 dolara kadar ulaşarak yaklaşık olarak %20 artış yaşadı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise XRP’nin 0,70 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem görüyor olması, artış hareketlerinin sürebileceği yorumlarının yapılmasını sağlıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin açıklamalarına göre XRP fiyatının 0,52 dolara kadar gerilemiş olması, daha büyük bir düşüşü beraberinde getirebilirdi. Ama Japonya haberinin ortaya çıkması ve teknik göstergelerin güç kazanması ile XRP fiyatı küçük bir ralli yaşadı.

XRP Fiyat Senaryoları

Analistler eğer XRP’de satın alma baskısı devam ederse fiyatın yükselebileceğini ve 0,90 dolara kadar hızlı bir ivme ile hareket edebileceğini dile getiriyor. 0,90 dolarda direnç ile karşılaşılabileceğini ifade eden analistler bu direncin kırılması ile yeniden 1 doların görülebileceğini belirtiyor.

Bunun yanında eğer yatırımcılar bu seviyelerde kar almaya başlarsa bu sefer bir satış baskısı oluşabilir ve XRP eski seviyelerine geri dönebilir. Bu noktada fiyat için öncelikle 0,68 doların destek ve ardından 0,62 doların destek olacağı düşünülüyor.

Dolayısıyla şu an için XRP fiyatının hem yatırımcı tercihlerine hem SEC ile olan dava sürecine hem de genel kripto para piyasası hareketlerine bağlı olacağı ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar