X

Elon Musk Yeni Bitcoin (BTC) Alımı Hakkında Konuştu! Tesla ve SpaceX Bilançoları!

Elon Musk Bitcoin (BTC) hakkında paylaşım yapmaya devam ediyor.
10:21
29 Temmuz 2021

Tesla CEO’su Elon Musk mevcut Bitcoin (BTC) varlıkları ve ilerleyen zamanda yapılacak muhtemel alımlarla ilgili konuştu. Geçtiğimiz hafta The Bitcoin Word etkinliğiyle birlikte yükseliş trendine giren Bitcoin fiyatı 40.000 dolar civarında alıcı bulmaya devam ediyor.

Elon Musk Bitcoin Açıklaması

Twitter üzerinden şirketin daha fazla Bitcoin varlığını üçüncü çeyrek başında edinmiş olabileceğini söyleyen paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımlardan biri Elon Musk’ın dikkatini çekti ve yalanlamadı. Elon Musk “şu an o kadar fazla Bitcoin’imiz yok ama yakın” şeklince bu iddiaları cevaplandırdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kripto para yatırımcıları tarafından bu mesaj daha fazla varlık alımı olarak yorumlandı. Yani Tesla önümüzdeki günlerde daha fazla Bitcoin (BTC) alabilir. Şirketin Bitcoin alımıyla birlikte bu yıl gayet güzel bir yükseliş yaşandı. Belki de Tesla daha fazla alım yaparak daha büyük bir yükselişin işaret fişeğini atabilir.

Bitcoin Zarar Ettirdi

Şirkete ikinci çeyrekte 23 milyon dolar kayıp yaşatan Bitcoin yatırımları yıl bazlı karlılığını büyük ölçüde koruyor. Geçtiğimiz hafta The Bitcoin Word etkinliğinde kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e açık desteğini ifade eden Elon Musk SpaceX isimli uzay şirketinin de kripto paralara sahip olduğunu söyledi.

Kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin yatırımları yapan Tesla CEO’su SpaceX’in ne kadar varlık alımı yaptığını açıklamıyor. Kişisel kripto yatırımıyla ilgili de net bir miktar açıklamayan Elon Musk, önemli bir kısmının Bitcoin olduğunu söylemekle yetindi.

Geçtiğimiz aylarda Elon Musk Tesla’nın Bitcoin (BTC) ile ödemelerini askıya aldı. Karbon ayak izi sebebiyle böyle bir adım attığını duyuran Musk, son katıldığı etkinlikte bu konuya da değindi. Madencilerin artık daha fazla yenilebilir enerjiye yöneldiğini söyleyen Elon Musk yakın zamanda şirketinin yeniden Bitcoin ile araç satışına başlayacağı müjdesini de vermişti.

Kripto para yatırımcıları tarafından sebep olduğu fiyat hareketleri nedeniyle pek sevilmeyen Elon Musk birkaç haftadır daha dikkatli adımlar atıyor. Kripto paralarla ilgili dump odaklı herhangi bir paylaşım yapmadı. The Bitcoin Word etkinliğinde hiçbir zaman dump paylaşımı yapmadığını iddia etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar