X


Bitcoin (BTC) İçin Kritik Dakikalar Geldi! Bitcoin İçin Kritik Seviyeler ve Gelişmeler!

Akşam saatlerinde gelecek açıklamalara dikkat etmeniz gerekiyor.
20:41
28 Temmuz 2021

Geçtiğimiz hafta The Bitcoin Word etkinliği öncesinde başlayan piyasa dönüşü bu hafta güç kazandı. Hacimli şekilde yükselen Bitcoin (BTC) Amazon haberini gayet güzel şekilde fiyatladı. Üstelik haberin önemli kısmının yalanlanmış olması fiyattaki kazanımları çok olumsuz etkilemedi. Peki Bitcoin (BTC) için nelere dikkat etmeliyiz?

FED Toplantısı Kritik

Amerika ciddi bir enflasyon sorunuyla karşı karşıya, üstelik tarihinde eşine az rastlanır şekilde para basıyor, daha fazlasını için açıklamalar yapıyor. Enflasyonun bu denli artıyor oluşu direkt olarak emtia ve kripto piyasalarını besler. Ancak FED, faiz sopasıyla bu yükselişi baskılıyor. Daha erken dönemde faizleri artırabileceklerini ima eden Powell son birkaç haftadır altın, gümüş fiyatlarının düşmesine sebep oldu.

FED içinde bulunduğumuz pandemi dönemiyle birlikte adeta savaş şartlarına döndü. Tüketici davranışları tam kapanma dönemlerinde son derece olumsuz etkilendi. Elbette bu durum ekonominin büyük ölçüde zarar görmesine sebep oldu. Ekonomik olarak darboğaz yaşayan Amerika (ve dünya) bu süreci en az zararla atlatabilmek için elindeki tüm araçları kullanmaya hazır bekliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Hükümete tarafı bu süreçte unicorn firmalara yükleniyor. Yani “siz zaten astronomik kazançlar elde ediyorsunuz” fiyat artışına gitmeyin ve enflasyonu tetiklemeyin deniyor. Bu akşam Joseph Stiglitz, Bloomberg yayınında tam olarak bunu söyledi.

“Boeing gibi firmalar işe alım süreçleriyle uğraşmamak ve ek maliyet yaratmamak için eleman çıkarmıyor. Maliyetlerinin yükseldiğini biliyoruz ancak zaten çok yüksek kazançlar elde ediyorlar. Fiyatlarını yükseltmeden bu sorunun üstesinden gelebilirler. Böylece enflasyon en az seviyede tetiklenmiş olur”.

Bu açıklamaları yapan Joseph Stiglitz şu an iktidarda olan Demokratlara son derece yakın ve etkili bir isim, yani akşam FED başkanı da enflasyon ile ilgili benzer açıklamalar yapabilir. Bu tarz bir açıklamanın gelmesi ve faiz artırımının erkene çekilmesi konusuna değinilmemesi, kripto paraları olumlu etkileyecektir.

Bitcoin (BTC) Kritik Seviyeler

Gün içinde Bitcoin fiyatını takip edenlerin başının döndüğü kesin, fiyat sürekli olarak HL yapmakta ve tedirgin yatırımcılar her yükselişte daha fazla kazanç umuduyla alım yapmaya devam etmekte. Bugün 20:32 itibariyle 39.400 dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) inişli çıkışlı hareketlerine devam ediyor.

Yatırımcıların geri çekilmelerde yükseliş beklentisine belli oranda hak verilebilir. Hatta bugün yaşanan HL hareketlerinde ciddi kazançlarda elde etmiş olabilirsiniz. Ancak gelebilecek herhangi bir olumsuz hareketin fiyatı yeniden 33.000 seviyelerine atabileceğini unutmayın. Aşağı yönlü harekette 36.600 seviyesine azami dikkat etmeniz gerekiyor. Bu seviyenin altında hacimli satışlar başlayabilir ve 35.800 dolara kadar sert bir çekilme görebiliriz.

Akşam 21:00 itibariyle FED haberleri gelmeye başlayacak. Bu haberlerin fiyatı olumsuz etkilemesi son derece muhtemel görünüyor. Özellikle Tether (USDT) konusunda yapılacak herhangi bir olumsuz hava piyasaları kan gölüne çevirebilir. Bu yüzden dikkatli olmalı ve destek/direnç seviyelerini takip ederek son dakika haberlerine kulak tıkamadan pozisyonlar açmalısınız.

Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermemekte olup, son derece riskli olan kripto para piyasalarında tavsiye almamanız yararınıza olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • Emre Cenk
    2 ay önce

    Hepiniz felaket tellalcısı olmuşsunuz

    9