Bitcoin (BTC) İçin Düşüş Bekleyenler! Kripto Analisti Açıkladı!

Düşüş bekleyenler beklediğini bulabilecek mi? En popüler iki analistin görüşleri!
19:50
20 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Haftalardır Bitcoin istikrarlı şekilde düşüyor. Fiyatın 53.000 dolar desteğini kaybetmesiyle kayıpların derinleşeceği zaten konuşuluyordu. Beklenen oldu ve 42.000 dolar bölgesinde yeni bir dip yapıldı. Ayın yarısına kadar da FED toplantısının getirdiği tedirginlik sebebiyle durağan kalan fiyat artık 47.000 dolarlı seviyeleri korumakta bile güçlük çekiyor. Peki Bitcoin daha fazla düşer mi?

Bitcoin Düşer Mi?

Willy Woo, Bitcoin fiyat düşüşleriyle ilgili görüşlerini açıkladı. Sektörün en tanınmış analistlerinden biri olan Woo, spekülatif fiyat düşüşü bekleyenlerin yanılacağını düşünüyor. Bugün Twitter hesabı üzerinden görüşlerini açıklayan analist, Bitcoin’in daha fazla düşüş yaşamayacağını ve 42.000 doların altında yeni bir dip bekleyenlerin yanılacağını tahmin ediyor.

Peter Brandt ile tartışan Woo, kıdemli analistin beklentilerinde yanılacağını söyledi. Peter ise yaşanan yukarı yönlü hareketlerin hacim tarafından desteklenmediğini ve kayıpların derinleşeceğini iddia ediyor.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Woo ise spekülatif türev yatırımcılarının bu ayın başlarında 41.800 dolara kadar kademeli olarak alım yaptığını ve bireysel yatırımcıların Bitcoin’lerini ellerinde tuttuklarını söyledi. Woo’ya göre Coinbase veya diğer bireysel kripto platformlarından gelen hacim verileri, yakın bir düşüş için uygun bir gösterge olarak hizmet etmiyor.

Woo yaşanan düşüşü destekleyen satış baskısını şöyle açıklıyor:

“Bu bir Coinbase grafiği, satış baskısı vadeli işlem piyasalarında ve daha çok Asya spot borsalarında kaldıraç kaybından kaynaklanıyor. Genel olarak henüz zincir üzerinde bir satış belirtisi yok (HODLers holding, spekülatif yatırımcılar kar aldı)”.

Bu arada güncel veriler 1 Bitcoin’den daha azına sahip olan cüzdanların son birkaç haftadır alım yaptığı gösteriyor. Buna karşılık güçlü kripto yatırımcılarının sayısı azalıyor. Balinalar zamanlarını beklerken, türevler güveni yeniden kazanıyor gibi görünüyor ve Bitcoin vadeli işlemleri dipten bu yana istikrarlı bir şekilde artıyor.

Bu arada Grayscale Bitcoin Trust, bu hafta tarihindeki net varlık değerine karşı şimdiye kadarki en büyük düşüşle işlem görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar