X

Bitcoin (BTC) İçin Dönüm Noktası: Fiyat Yükselmeye Devam Edecek Mi?

Bitcoin'in sosyal medyadaki imajı 3 Ekim tarihinden beri inanılmaz bir şekilde değişti.
19:11
26 Ekim 2020

Santiment tarafından paylaşılan bilgilere göre sadece Bitcoin (BTC) fiyatı değil, görünüşe göre Bitcoin’e olan ilgi de Eylül ayında tam olarak ölümden dönmüş gibi gözüküyor. Santiment bünyesindeki araştırmacılar Twitter üzerinde Bitcoin ile ilgili yorumların ve gönderilerin Ekim ayının başında dip noktaya ulaştığını tespit etti.

Bitcoin’e yönelik sosyal algıyı ve bakış açısını ölçen Santiment, bunu “olumlu ve olumsuz algı ölçeği” ile paylaştı. 3 Ekim tarihinde Bitcoin 10.500 dolar seviyesinden işlem görürken lider kripto para birimine yönelik sosyal medya algısının en olumsuz seviyeye çekildiği görülüyor.

Bitcoin İçin 3 Ekim Dönüm Noktası Oldu

Bitcoin’in 10 yıllık tarihinde Twitter üzerindeki görünümünün 3 Ekim tarihinden sonra en büyük değişimlerden birisini yaşadığını belirten uzmanlar, olumsuz olan tablonun bir anda zirve yaptığını ve “uçuş moduna” geçildiğini belirtmekte.

Bitcoin

Lider kripto para birimi gerçekten de 3 Ekim tarihinden sonra yükseliş rallisine başladı ve o tarihten bu yana 13.200 dolara kadar yükselerek yaklaşık 2.700 dolarlık artış elde etti.

Bitcoin o tarihten bu yana hem PayPal haberi hem de kurumsal yatırımcıların Bitcoin almaya başlaması ile yükselişe geçti ve sosyal medya verileri de bunu destekliyor. Santiment’in sunduğu verilere bakıldığında sosyal medyadaki olumlu imajın her geçen gün daha da büyüdüğü ve etki alanını arttırdığı görülüyor. Bu da Bitcoin yükselişinin bir süre daha devam edebileceğine işaret etmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar