reklamı kapat

Bitcoin (BTC) İçin Dip Uyarısı: Bu Seviye Çok Tehlikeli

Analist Bitcoin fiyatı hakkındaki öngörüsünü paylaştı.
10:21
18 Eylül 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) çok kısa bir süre içerisinde yeniden 11.000 dolar seviyesine kadar yükselse de bu yükselişten hala emin olmayanlar bulunuyor. Tanınan ve saygı duyulan bir kripto para analisti de 14 Eylül tarihinde yayınladığı grafik ile bunu göstermiş oldu. Analist, BTC/USD işlem çiftinin kısa süre içerisinde %35 düşüş yaşayarak 7.100 dolara kadar ineceğini düşünüyor.

Peki analistin bu felaket senaryosuna yönelik ortaya attığı sebep ne? Aslında analistin temel olarak teknik analize baktığı ve buna göre yorum yaptığı belirtiliyor. 200 haftalık basit hareketli ortalamanın ve üssel hareketli ortalamanın düşüş yönüne döndüğünü ifade eden analist, bunun yanı sıra %61,8’lik Fibo seviyesine de dikkat çekti.

Bitcoin Sert Düşüşe Hazırlanıyor

Fibonacci geri çekilme seviyelerinin çok önemli olduğu biliniyor ve 12 Mart tarihinden beri %61,8’lik Fibo’nun bu noktaya gelmediği görülmekte. Bu da analistin düşüş tahmininin temelini oluşturmakta.

Analist bütün bunlara ek olarak da BTC trend hattının düşüş odaklı olduğunu ve fiyatın sert bir çekilme yaşayabileceğini iletti.


Bitcoin fiyatı hakkındaki kötü haberler gelmeye devam ediyor ve önümüzdeki günlerde gerçekten sert bir düşüş görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.