X

Bitcoin (BTC) Fiyatının Düşüşü Tahminini Etkilemedi: İşte Analistin 2021 BTC Fiyat Tahmini

Bitcoin fiyatı 2021 yılında yeni rekorlara yelken açabilir.
16:13
2 Aralık 2020

Bitcoin (BTC) fiyatı son günlerde oldukça volatil olsa da uzun vadede bunun yükselişinden hiç olmadığı kadar emin olan isimler de bulunuyor. Ünlü kripto para analisti Willy Woo, yayınladığı son tweet gönderisinde 2021 Bitcoin fiyat tahminini açıkladı ve yatırımcılara böyle volatil zamanlarda moral verdi.

Bitcoin Fiyatı Hala 20.000 Dolar Üstünü Görmedi

Bitcoin fiyatı 18.000 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesi arasında gidip gelse de bir türlü 20.000 doların üzerine çıkamadı. Willy Woo ise yakında çok sert bir yükseliş yaşanabileceğini ve BTC fiyatının 2021 yılında 300.000 dolara kadar yükselebileceğini vurguladı. Analist, 2021 yılının sonunda 200.000 dolarlık birim fiyatın BTC için biraz “uygun” kaldığını belirtti.

Woo yayınladığı gönderisinde yatırımcıların şu anki rallide (rallinin başladığı tarihten bu tarihe kadar) ortalama olarak 7.456 dolardan BTC alabildiklerini belirtti. BTC’nin önümüzdeki yıl rekor kıracağından emin olan analist, böyle bir fiyattan BTC almanın kesinlikle “dahice bir hareket” olduğunu düşünüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Glassnode Açıkladı: Borsalardaki BTC Azalıyor

Glassnode araştırma firmasının verilerini yayınlayan analist, Bitcoin’in borsalardaki arzının devamlı olarak düştüğünü ve artık yatırımcıların BTC satmak yerine bunu elinde tutmayı tercih ettiğini belirtti. Bu seferki BTC rallisinin 2017 yılına kıyasla çok daha farklı ve güçlü olduğunu ifade eden analist, ABD dolarının düşüşünün de bir fırsat yaratabileceğini belirtti.

Willy Woo, tamamen Bitcoin’in temellerine dayanarak yaptığı tahmin ve analizlerinde fiyatın devamlı olarak artacağını belirtse de bir başka kripto para analisti Alan Masters sert bir düşüş de görülebileceğini ifade etti. Masters, Bitcoin’in Kasım ayında çok güçlü bir aylık kapanış yaptığını ve bunun üzerine çıkmasının zor olduğunu ifade etti.

Bitcoin Düşüş de Yaşayabilir

Masters’ın tahminine göre Bitcoin önümüzdeki 30 günlük süreçte daha fazla düşer ve Aralık 2020 kapanışını Kasım ayına kıyasla daha düşük bir noktada yaparsa bu durum ralliyi bitirebilir. Aralık 2020 kapanışı aynı zamanda yıllık kapanış konumunda ve bunun düşüşle sonlanması kesinlikle kritik olabilir.

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin yatırımı yaparken lider kripto para biriminin aylık kapanışına dikkat etmekte ve bu da aylık kapanışın önemini daha çok arttırıyor. Yani Aralık 2020 kesinlikle Bitcoin’in 2021 yılındaki performansı konusunda belirleyici olabilir. Masters’a göre BTC fiyatı 13.323 dolara kadar düşme potansiyeline sahip.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar