X


Bitcoin (BTC) Fiyatı İçin Yeni Hedef Belli: 20.000 Dolar Bu Hafta Görülecek Mi?

Bitcoin fiyatı bu sefer 20.000 doları görecek mi?
15:31
8 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.150 dolardan işlem görüyor. Kısa süre önce 19.800 dolara kadar çıkan Bitcoin’in şu an 19.000 dolar desteğinde tutunmaya çalışması yatırımcıları umutsuzluğa düşürse de teknik analiz yükselişe işaret ediyor.

Bitcoin Fiyatı Konsolidasyona Devam Ediyor

Bitcoin fiyatının 19.000 dolar ile 19.500 dolar arasında konsolidasyon yaşaması, aslında boğalara hazırlanmak için yeterli süre vermiş gibi gözüküyor. 20.000 dolardaki direnç noktasını kırmak isteyen Bitcoin, 19.000 doların altına birkaç kere geriledi ve bu durum panik ile beraber satış baskısının ciddi bir artış yaşamasına neden oldu.

btc

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

BTC/USD teknik analizine bakıldığında 50 Basit Hareketli Ortalama noktasının altında ciddi bir destek oluştuğu ve fiyatın bunun altına inmesine izin verilmeyeceği görülüyor. 50 SMA’daki destek tutunur ve BTC buradan yükselmeye devam ederse, BTC fiyatı yakında 20.000 doları görebilir. Tabii ki bunun için yeterli bir alış baskısının da oluşması gerekiyor.

BTC/USD Teknik Analizi

Yukarıdaki teknik analize ve grafiğe bakıldığında, aslında en büyük direnç noktasının 19.200 dolar ve 19.600 dolar seviyelerinde yer aldığı görünüyor. RSI yani göreceli güç endeksi ise bu direncin test edildiği anlarda düşüşe geçip BTC için nötr seviyeye geriliyor. Bitcoin’in volatilitesinin de ciddi anlamda azaldığı şu günler, kesinlikle satış baskısının yerine alış baskısının kendini göstermesi için fırsat tanıyor.

Bütün bu gelişmelere ve teknik güncellemelere ek olarak kurumsal yatırımcıların da Bitcoin almaya devam etmesi, kesinlikle yatırımcılar için önemli bir avantaj. MicroStrategy dün yayınladığı gönderide 400 milyon dolarlık daha Bitcoin alacağını açıkladı. Aslında MicroStrategy’nin bunu direkt olarak borç tahvilleri üzerinden yapıyor olması, Bitcoin ETF’sine benzer bir yapının oluşmasını sağladı.

Kurumsal Yatırımcılar Kesenin Ağzını Açtı

Eğer başka kurumsal yatırımcılar da bu şekilde Bitcoin ETF benzeri yatırımlarda bulunmaya başlarsa, fiyatın beklendiği şekilde rekor artış elde etmesi beklenebilir. Arzı kısıtlı olan lider kripto para birimi Bitcoin’in, daha fazla kurumsal alımın devamında ise yükselmesi bir hayli olası. Bitcoin fiyatının 20.000 dolar direncini kırması ise tam anlamıyla yeni bir dönemi başlatabilir. 20.000 dolar birçok yatırımcı için psikolojik destek görevi görüyor ve bunun üstüne çıkılması yatırımcılar için her şeyi değiştirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar