X


Bitcoin (BTC) Fiyatı Büyük Bir Harekete Hazırlanıyor: Hacim Düşüyor

Bitcoin fiyatı tepetaklak oldu!
20:51
8 Aralık 2020

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, yayınladığı son Bitcoin (BTC) fiyat analizi yazısında büyük bir hareketin gelmekte olduğunu vurguladı. Bitcoin fiyatı Eylül 2020 tarihinden bu yana parabolik bir yükseliş içerisinde olsa da ivmenin yakın zamanda kırıldığı ve BTC’nin 20.000 dolarda takılı kaldığı görülüyor.

Bitcoin Fiyatı 20.000 Dolardan Döndü

Bitcoin fiyatı 20.000 dolar seviyesine çok yaklaşsa da volatilitenin artması ve ticari hacmin düşmesi kesinlikle iyiye işaret değil. Hacmin düşmesi ve volatilitenin artması aslında BTC fiyatının bundan sonraki hareketlerinin tahmin edilebilmesini de neredeyse imkansız hale getiriyor.

Kripto para analisti, Bitcoin’in kritik seviyelerini yayınladığı grafikte gösterdi. Analiste göre BTC/USD işlem çifti 19.561 dolardan sonra devamlı olarak düşüş yaşayabilir ve bu düşüş fiyatı 18.833 dolara kadar götürebilir. 18.833 doların altında ise iki önemli destek noktası olduğu görülmekte. Bunların bir tanesi 18.676 dolar iken diğeri 18.476 dolar olarak grafiğe yansımış.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC İçin Tehlikeli Hedef: 16.000 Dolar

Poppe’ye göre Bitcoin fiyatının yukarıda sözü edilen iki desteğin de altına inmesi, bir anda 16.800 dolar seviyelerinin ortaya çıkmasına yol açabilir. Tahmin edileceği gibi bu birçok altcoin için inanılmaz sert bir düşüşe işaret ediyor. Poppe, şu an grafikte uyuşmazlık oluştuğunu ve ayıların üstün gelebileceğini vurguladı. Eğer Bitcoin fiyatı 21 MA seviyesinin altına yani 16.000 dolara kadar düşerse, yeniden Eylül ayı öncesindeki noktalara gerileme görülebilir.

Poppe’ye göre 16.000 doların altına inilmesi, kripto para piyasasını yeniden 2018 yılında sonra görülen döngüye sokacaktır. Bu döngüde Bitcoin fiyatı 3.000 dolar bandına kadar gerilemişti. Bitcoin fiyatının döngüler halinde ilerlediği ve sert yükselişlerden sonra benzer düşüşler yaşadığı biliniyor.

Altcoinler Kızıla Boyandı

BTC/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 18.794 dolardan işlem görüyor ve gerçekten de ifade edilen destek noktalarına gerilemiş durumda.

Bitcoin fiyatının yaşadığı düşüş XRP’yi 0,58 dolara, ETH’yi ise 572 dolara kadar geriletti. Şüphesiz bundan en sert etkilenen ve top 10 içerisinde yer alan kripto para birimi ise Litecoin oldu. Litecoin fiyatı son 24 saat içerisinde %78 düşüş yaşadı ve Bitcoin sabit kalmazsa düşmeye devam edecek. Eğer Poppe’nin analizi doğru çıkar ve BTC fiyatı 16.000 dolara kadar inerse top 10 içerisindeki altcoinlerin %20’den fazla değer kaybetmesi beklenebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar