X


Bitcoin (BTC) Fiyat Oynaklığı Arttı! Peki Bu Bir Fırsata Çevrilemez Mi?

İçinde bulunduğumuz volatil günleri nasıl değerlendirebiliriz? Bitcoin (BTC) fiyatındaki kritik seviyeleri gözden geçiriyoruz.
20:52
27 Temmuz 2021

Bitcoin fiyatı bir gün içerisinde çok hızlı biçimde yükseldi ve 40.000 doları gördü. Dün Amazon haberi yalanlanana kadar 40.500’lü seviyeler normalleşmeye bile başlamıştı. Peki bu bir boğa koşusu mu? Yoksa kısa vadeli fiyat düzeltmelerinden mi ibaret? Gelin bu fiyat hareketlerini ve bunu nasıl değerlendirebileceğimizi tartışalım.

Bitcoin (BTC) Boğa Sezonunda Mı?

Öncelikle sosyal medyadan öğrendiğini kalıp bilgilerin aklınızı karıştırmasına izin vermeyin. Fiyatta boğa koşuları hem uzun hem de kısa vadeli şekilde gerçekleşebilir. Yani bir yükselişin boğa trendinde olması için aylarda yükseliş olması gerekmiyor. Boğa trendini belirleyen önemli metrikler bulunuyor ve şu an kısa süreli de olsa Bitcoin (BTC) boğa sinyali gönderiyor. Bu bir dönüş olabilir, fiyat buradan hiç sarsılmadan 80.000 dolara gidebilir veya yeniden net ayı trendine dönebiliriz. Yani bunun bir netliği bulunmuyor. Kripto para piyasalarında kış veya yaz için 3 aylık sınırlamalar yoktur. Çok daha uzun veya kısa olabilir.

Bitcoin (BTC) 80 gündür olmadığı kadar hızlı şekilde gösterdi. Fiyat 20 Temmuz’a göre +25% arttı. Üstelik Google Trend, Borsa hacimleri ve sosyal medya etkileşimleri de aynı oranda artmaya devam etti. Bu üç yükseliş fiyatın sadece Amazona bağlı olarak yukarı çıkmadığını “kısa süreli de olsa” yeni bir trende girildiğini gösteriyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu verilere bakarak bir boğa trendine girdiğimizi söylüyoruz. Ancak bunu fırsata çevirebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunuyor.

Bitcoin (BTC)’de Fırsatları Kaçırmayın

Analist Tone Vays yukarıdaki bilgileri teyit ederek yatırımcıları uyarıyor. Eğer daha kesin bir yükselişin başlamasını beklerseniz daha net kazançlar elde edebilirsiniz. Yani 40.500 dolar üzerinde dört saatlik mumların kapanmasını bekleyin ve BTC veya ETH ile piyasaya giriş yapın. Bu yükseliş trendinin alt pazarı domine edecek kadar uzun sürüp sürmeyeceğini bilmiyoruz. Geçtiğimiz aylardan hatırlarsanız önce Bitcoin (BTC) yükselir ve belli bir yatay zemin yakalandığında BTC hakimiyeti düşer. Doğal olarak altcoinlere para girmeye başlar. Bitcoin ve Ethereum bu yükselişi diğer altcoinlere göre daha hızlı fiyatlayacaktır.

Diğer önemli bir detay ise MA50 ve 200 seviyeleridir. Bu çizgiler yeniden dirence dönüştü. Yükselişin devam edebilmesi için dün olduğu gibi bu seviyelerin zorlanması gerekiyor. Tone Vays diğer birçok analist gibi yıl sonu için Bitcoin’e 100.000 dolar hedef belirledi.

Ben temkinli hareket etmek istemiyorum diyenler 36.000-39.800 seviyeleri arasında sık sık gördüğümüz HL hareketlerini değerlendirebilir. Mini tepelerden satarak, oluşan diplerden alımlar yapabilirsiniz. Ancak 36.600 seviyesinin üzerinde kapanışların uçurum olduğunu unutmayın.

Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez. Son derece riskli olan kripto para piyasalarında tavsiyeler almak sizi ciddi zararlara sokabilir.

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar