X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi ve Yorumları

Bitcoin, Ethereum ve XRP fiyatlarında son durum.
16:00
5 Ağustos 2021

Kripto para piyasası, yoğun bir gündemle seyrini sürdürürken liderin 40.000 dolarlık seviyenin kıyısından döndü. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman diliminde 40.000 doların eşiğine gelmesine rağmen buradan yukarı sıçrayamadı. En büyük altcoin Ethereum (ETH), boğaların kontrolünde bir piyasa akışı izliyor. En popüler kripto paralardan biri olan XRP, Ripple’ın SEC davasında son gelişmesinde üstünlük etmesine rağmen düşüş yaşadı.

OKEx katkılarıyla yayınlanan analizde bu hafta kripto para piyasalarında neler olacak sorusuna cevap vermeye çalışacağız. OKEx’te spot ve türev piyasalarda Türkçe dil desteğiyle kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım yapabilirsiniz. Üyelik için: www.okex.com

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para Bitcoin (BTC), 40.000 dolarlık psikolojik direnç seviyesini aşamadı ve 38.000 dolar bandına geriledi. BTC, artış trendini korurken bu geri çekilme ralli öncesinde bir soğuma olarak yorumlanıyor. Bitcoin, ağustos ayına 42.000 doları aşarak harika bir giriş yapmıştı. 42.500 dolara kadar tırmanan BTC, gündemin çalkantılı olduğu dönemde yukarı yönlü trendini koruyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Günlük grafik verilerine göre RSI 51 ile nötr bölgedeyken MACD göstergesi yükselişin ardından aşağı yönlü bir seyir izliyor. Liderin önündeki direnç noktası 40.000 dolar olarak kaydedilirken burada yakalanan ivmede fiyatın kısa sürede tekrar 42.000 dolar seviyesine taşınması beklenebilir. Öte yandan olası bir düşüş trendinde 36.000 dolarlık destek BTC’nin belirleyici noktası olacaktır.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), lider takibini sürdürürken önemli bir performans ortaya koyuyor. ETH’nin EIP-1559 ve London Hard Fork gündeminin yoğun olması ve işlerin iyiye gitmesi en popüler ikinci kripto paraya doping oldu. Ethereum, gün içerisinde 2.771 dolara dokunarak 3.000 dolarlık seviyenin sinyallerini verdi. ETH’de kontrol boğaların elinde gözüküyor.

Son 24 saatlik grafik verilerine göre RSI 64 seviyesindeyken MACD yükselişi onaylıyor. Bunun yanı sıra Müthiş Osilatör göstergesi, artış trendini doğruluyor. ETH’nin yukarı yönlü hareketinde 3.000 dolarlık direnç noktası ile karşı karşıya kaldığını belirtmekte fayda var.

Ripple (XRP)

En popüler kripto paralardan biri olan XRP, 0.71 dolara gerileyerek yukarı yönlü trendinde soluklandı. XRP, 0.70 dolarlık kritik direnç noktasını aşarak yatırımcılarını sevindirmiş ve boğalar fiyatı 0.80 dolar sınırına getirmişti. Ancak XRP, kripto para piyasasının genel trendinde geride kalmış görünüyor. Popüler kripto paranın fiyatı 0.70 dolara kadar sarksa da bu önemli nokta kaybedilmedi.

Günlük grafik verilerinde RSI yükseliş trendinin ardından düşerken nötr bölgede konumlanıyor. MACD, genel görünümü onaylarken sıfır noktasında bulunuyor. Momentum indikatörü, sıfır bölgesinde ve XRP’nin şu an için asıl sorunu olan momentum eksikliğini işaret ediyor. 0.70 dolar bölgesi XRP adına artış trendinin teminatı görevi görüyor.

OKEx’te spot ve türev piyasalarda Türkçe dil desteğiyle kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde alım-satım yapabilirsiniz. Üyelik için: www.okex.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar