X


Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Lider kripto para Bitcoin (BTC), gün içerisinde %0.79'luk artışla seyrini sürdürürken altcoin'ler kayda değer bir fiyat hareketi sergilememiş durumda.
18:21
10 Temmuz 2021

Kripto para piyasası hafta sonunda stabil bir fiyat hareketi sergiliyor. Kripto paralar, kayda değer bir sıçrama veya çakılma görmeden mevcut seviyelerini korumaya çalışıyor. Lider kripto para Bitcoin (BTC), gün içerisinde %0.79’luk artışla seyrini sürdürürken altcoin’ler kayda değer bir fiyat hareketi sergilememiş durumda.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz günden bu yana 289 dolarlık bir artış kaydetmeyi başardı. 34.000 dolar seviyesinin kıyısında işlem gören BTC fiyatı, kapanışı 34.000 doların üzerinde yapmak için girişimlerde bulunuyor. BTC’nin son 24 saatlik işlem hacminde %2.5’lik bir düşüş görülüyor. Lider kripto para, 32.000 dolarlık desteğin üzerinde kalarak orta vadeli senaryo beklentilerini sürdürüyor. BTC, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 33.822 dolardan alım satım işlemi görüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum (ETH), gün içerisinde %2.83’lük bir düşüşle 2.100 dolar seviyesine geriledi. ETH, 2.084 dolara kadar düşmesine rağmen 2.100 dolarlık bölgeye tekrar tırmandı. En popüler altcoin’in hayati destek seviyesi 2.045 dolar olarak kaydedilirken bu seviyenin kaybedilmesi düşüşü derinleştirebilir. ETH, 2.000 doların altına düşmesi halinde aşağı yönlü fiyat hareketi 1.730 dolara kadar sürebilir. ETH, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.112 dolardan işlem görüyor.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin, 309 dolarlık destek seviyesinin hemen üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Ancak satış baskısını hafifleten BNB boğaları, şu ana kadar fiyatı 309 doların üzerinde tutmayı başardı. Burada başarılı bir savunma ile BNB 340 dolar seviyesine tırmanabilir. 340 dolar seviyesindeki likidite bölgesi BNB adına büyük önem arz ediyor. BNB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 314 dolardan işlem görüyor.

Cardano (ADA)

Popüler kripto para Cardano (ADA), yerinde sayan altcoin’lerden biri oldu. ADA, 1.47 doların kaybedilmesi ile 1.30 dolarlık fiyat bandına geri çekilmişti. Bu seviyelerde güç biriktiren ADA, geri dönmek adına girişimlerde bulunuyor. Popüler kripto para, satış baskısını hafifleterek önündeki engelleri kırmaya çalışıyor. 1.47 dolarlık direnç seviyesinin aşlması ADA’ya aradığı yükseliş ivmesini kazandıracaktır. ADA, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.33 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin (DOGE)

En popüler meme coin DOGE, kritik bir destek seviyesini ziyaretinin ardından yukarı sıçradı. Dogecoin, 0.20 doların üzerinde kalarak kendine güvenli bölge oluşturmaya çalışıyor. Dogecoin’in son 24 saatlik işlem hacminde %58’lik bir düşüş göze çarpıyor. Bu seviyelerde bir ayı kontrolü popüler kripto paranın fiyatını 0.20 doların altına itebilir. Bu kritik destek noktasının kaybedilmesi ile ilk durak 0.16 dolar olarak görülürken devam eden satış baskısında DOGE, derin bir düşüş evresine girebilir. Dogecoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.2145 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar