X

Bitcoin (BTC) Bu Metriğe Göre Herkesi Şaşırtacak! En Az Yanılan Metriklerden Biri!

Bitcoin (BTC) kısa ve orta vadeli hedeflerini bu metriğe göre değerlendiriyoruz.
19:48
5 Eylül 2021

Arz şoku değerleme metriği Bitcoin (BTC) fiyatıyla alakalı önemli tahminlerde bulunuyor. Yukarı yönlü fiyat hareketini destekleyen bu metrik daha önce gönderdiği birçok sinyalde haklı çıktı. Arz şoku metriğine göre fiyatın yakın zamanda 55.000 dolar seviyelerini görmesi bekleniyor. Güncel fiyatın ucuz olduğunu savunan verilere göre orta ve uzun vadeli hedefler neler?

Bitcoin (BTC) Yükselecek Mi?

Bugün Willy Woo tarafından duyurulan metriğe göre Bitcoin (BTC) dolar karşısında daha fazla değer kazanabilir. Bitcoin henüz 50.000 doları güçlü bir destek haline çeviremedi ancak zincir içi verilere göre bir süredir yükseliş beklentisi destekleniyor.

Willy Woo bugün yaptığı paylaşımda fiyatın arz şoku değerleme modeline göre 55.0000 doları kısa sürede aşabileceğini söyledi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Peki bu metrik neye göre hesaplama yapıyor? En anlaşılır şekilde açıklamamız gerekirse arz şokunun hesaplanması için “mevcut Bitcoin (BTC) arzı henüz üretilmemiş BTC arzına bölünüyor” bu veri uzun süredir tanınmış kripto para analistleri tarafından kullanılıyor.  Bu değerleme modeli arz ve talep durumunu karşılaştırmak için detaylı bir algoritma kullanır. Böylece kısa, orta ve uzun vadeli fiyat tahminleri üretir.

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Aşağıdaki grafiğe göre bu metrik ışığında 55.000 dolar hedefi kısa vadede gerçekleşecek gibi görünüyor. PlanB daha önce Eylül ayının 43.000 dolarda kapanış yapacağını duyurmuştu. Willy Woo bu tahminin üzerine çıkıyor. Bununla birlikte Kasım ayına doğru Bitcoin (BTC) Taproot güncellemesini daha fazla konuşuyor olacak. Bitcoin (BTC) ağının akıllı sözleşmelere daha uyumlu hale gelmesini sağlayacak bu güncelleme ağ için son derece önemli kabul ediliyor. Yakın zamanda internet sitemiz üzerinden bu güncellemeye dair detaylı 5 adet makale yayınlamıştık. Teknik yükseltme ve fiyata muhtemel etkilerini bu yazılardan en anlaşılır biçimde takip edebilirsiniz.

Orta vadeli Bitcoin (BTC) hedefi için neredeyse tüm analistler 100.000 dolar üzerinde ağız birliği yaptı. Tanınmış analistlerin neredeyse tamamı fiyatın yıl bitmeden 100.000 doları aşacağını düşünüyor. PlanB bunu bir adım öteye taşıyarak 135.000 dolara nokta atışı bir hedef konduruyor. Ağustos ve Eylül tahminlerini büyük ölçüde tutturan hatta altında kalan PlanB yıl sonu yanılmazsa en büyük kripto para yeni bir ATH yapacak.

Bitcoin (BTC) 19:42 itibariyle 50.200 doların üzerinde tutunmaya devam ediyor. İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. Kripto paralar volatil yapısı gereği son derece risklidir. Bu yüzden araştırmanızı yaparak yatırım kararınızı buna göre almanız gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar