X

Bitcoin (BTC) Boğasının İkinci Ayağı Başladı! Yıl Sonu ve Kısa Vadeli Hedefler Neler?

Kasım ve Aralık ayında bizi neler bekliyor? Bitcoin (BTC) yükselişi bitti mi?
19:15
31 Ekim 2021

Bugün Bitcoin teknik incelemesinin 13’üncü yaş günü ve fiyat başladığı noktadan milyonlarca kat uzakta bulunuyor. Bitcoin (BTC) fiyatı 60.000 dolar bölgesinin üzerinde tutunmaya devam ediyor. Önümüzdeki günlerde FED toplantısı ve Taproot gibi gelişmeler var. Peki kısa vadede yatırımcıları neler bekliyor?

Bitcoin (BTC) Boğasının İkinci Ayağı Başladı!

Bitcoin stok akış modelinin kurucusu PlanB yakın zamanda yaptığı bir paylaşımda Bitcoin boğa rallisinin henüz bitmediğini söyledi. PlanB’ye göre Bitcoin (BTC) boğasının ikinci ayağı başladı ve yükseliş ivme kazanarak devam edecek.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

İkinci ayak için öngörülen 100.000 ile 135.000 dolar arasında yeni bir zirve, Bitcoin’in bu ay 67.000 dolara yükselmesi, ayı piyasasının bittiğine dair yükseliş hissini güçlendirdi. Ancak BTC’nin sadece yeni zirvenin üzerinde istikrarı sürdürmesi gerekmeyecek, aynı zamanda yükseliş beklentilerini korumak için gelecek ay 80.000 doları aşmaya çalışması gerekecek.

Yıl Sonu ve Kısa Vadeli Hedefler Neler?

PlanB, tutarlı tahminleriyle bu yılın yıldızı oldu. Ekim ayı için 63.000 doları hedefleyen uzman bunu tahmini ortaya attığında Bitcoin (BTC) 40.000 dolar seviyelerinde bulunuyordu. Birçok analistin ilgili dönemde 20.000 dolar ile dip beklediğini düşünürsek başarıyı takdir etmemiz gerekir.

Tanınmış analist boğanın ikinci ayağına 6 ay ömür biçiyor.

“Zincir içi analizler bu gece bitti: IMO yarıdayız, henüz zayıflık belirtisi yok. Tahminim: Boğa piyasasının bu 2. ayağının bitmesine en az 6 ay daha var”.

Bu durum mevcut rallinin Mart ayına kadar devam etmesi anlamına geliyor. Genişletilmiş rallinin yanı sıra, Bitcoin fiyatının yıl sonu fiyatı olan 100.000 doları ikiye katlaması ve hatta 88.000 dolar ekleyerek 288.000 dolara ulaşması bekleniyor.

Altı haneli Bitcoin (BTC) fiyatını destekleyecek birçok olay yaşayabiliriz. Daha fazla kurumun kripto odaklı yatırım yapması ve geleneksel finans kurumlarının kripto ürünlerini genişletmesi bu konuda faydalı olabilir. Tesla’nın yeniden Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etmesi de özellikle toplulukta ciddi FOMO oluşturacaktır.

PlanB birkaç aydır tüm hedeflerini nokta atışı tutturdu. Bu ay için 80.000 doların üzerini hedefleyen analist eğer yanılmazsa yıl sonu BTC fiyatıyla ilgili tahminleri de güçlenmiş olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar