X

Bitcoin (BTC) 40.000 Seviyesinde Kalıcı Olabilecek Mi? BTC Fiyat Analizi!

Bitcoin (BTC) için kritik seviyeler ve kısa vadeli fiyat görünümü
20:50
30 Temmuz 2021

Yarın itibariyle bizi piyasalarda yön tayininin başlaması bekleniyor. Bir süredir hafta sonları düşmeyen Bitcoin (BTC) fiyatı seriyi bozacak mı? Bitcoin boğaları neden 40.000 dolar seviyesini aşamıyor? Tüm bunların detaylı incelemesini ve borsalardaki Bitcoin hareketliliğini inceleyelim.

Bitcoin (BTC)

Konsolide olan fiyat bir süredir yön tayin etmeyi bekliyor. Artık herkes fiyatın bir yöne kırılmasını ve yatay seyrin sona ermesini istiyor. Özellikle çoğu altcoin Bitcoin hakimiyeti sebebiyle baskılanarak zarar yazmaya devam ediyor. Tüm bunların üstüne yeniden 33.000 dolar seviyeleri görülürse altcoin yatırımcıları çok ciddi kayıplar yaşayabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Fiyat EMA55 desteğiyle daralan alanda konsolide olmaya devam ediyor. Hacim önceki günlere nispeten düşmüş olsa da orta seviyelerde bulunuyor. Fiyatın 42.500’e yürümesi halen mümkün ancak EMA55 altına sarkan Bitcoin 36.000 dolara daha yakın görünüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatının kısa süre içinde 39.700 likidite bölgesine dönmesi ve bu seviyeyi koruması gerekiyor. Hali hazırda Binance borsasında fiyat 38.960 dolardan alıcı buluyor. Günlük kapanışa saatler kalmışken fiyatın 40.000 üstünde mum kapatması önemli, ancak bu senaryo pek gerçekleşecek gibi görünmüyor. Günlük mum kapanışıyla birlikte yarın 37.000 testini görmemiz mümkündür.

Borsalardaki Bitcoin (BTC) Hareketliliği

Bybt ve CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre son birkaç günde 60.000’e yakın Bitcoinn (BTC) borsalardan çekildi. Yani aktif işlem gören BTC miktarında az da olsa bir arz daralması bulunuyor. Aşağıdaki grafikte yaklaşık bir yılın giriş ve çıkışlarını görebilirsiniz.

Ancak aşağıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi borsalardaki Bitcoin (BTC) miktarı azalıyor olsa da halen yüksek denebilecek miktarda. Borsalardaki BTC miktarının en az olduğu 21 Nisan tarihinde Bitcoin yaklaşık 55.000 dolar seviyelerindeydi.

Elbette borsalardaki arzın tek başına fiyat hareketlerine işaret ettiğini söyleyemeyiz. Ancak işlem gören varlıkların kıtlığa girmesi yani borsalarındaki Bitcoin (BTC)’lerin soğuk cüzdanlara çekiliyor olması (miktara bağlı olarak) iyi bir şey, eğer bu transferler artarak devam ederse fiyattaki satış baskısı da azalacaktır.

Yukarıda aktarılan seviyeler önemini korumakta olup ani düşüşlere karşı dikkatli olarak stop kullanmanız yararınıza olabilir. Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar