X


Bitcoin (BTC) 37.500 Dolar Direncinden Döndü: BTC Yatırımcılarını Bu Hafta Ne Bekliyor?

BTC fiyatı yine direnç noktasından döndü.
09:12
1 Haziran 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), sert bir düşüş sonrasında toparlanma girişimlerinde bulunsa da henüz tam olarak bunu başarmış sayılmaz. 37.500 dolar BTC için her zaman kritik oldu ve şu an da kritik olmaya devam ediyor.

Bitcoin İçin Direnç Testi Sürüyor

Bitcoin, son 24 saat içerisinde kayda değer bir yükseliş yakalasa da 37.500 dolar direncinin kırılmaması, yükselişin kuvvetlenmesini engelliyor. Birçok kripto para analisti 37.500 dolar seviyesini “kritik nokta” olarak belirlemişti ve bu sebeple ilgili seviyenin kırılması hiç olmadığı kadar önemli. Bitcoin ise bu noktaya her geldiğinde sert bir satış baskısı ile karşılaşarak gerilemeye başlıyor.

Birçok kripto para analisti 2021 boğa piyasasının artık bittiğini düşünse de Bitcoin’in geri dönüş sinyalleri vermeye başladığı görülüyor. On-chain analiz verilerine göre SOPR yavaş yavaş iyileşmeye başladı ve bunun aslında uzun vadeli bir yükseliş sinyali olduğu biliniyor. Bunun yanı sıra uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının da hala BTC almaya devam ettikleri görülüyor. 2013 yılında yaşanan rallide tam olarak şimdiki gibi sert bir düşüş yaşanmış ve dipten BTC alan yatırımcılar ikinci bir ralli ile haklı çıkmıştı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BTC/USD Teknik Analizi

BTC/USD grafiğine bakıldığında, oluşan üçgen formasyonunun destek hattının 33.000 dolara kadar uzandığı görülüyor. Bu seviyenin altına inilmesi yine BTC fiyatını haftalarca geriye götürebilir. Simetrik üçgen formasyonunun direnç noktasının ise 37.500 dolar olduğu görülüyor ve Bitcoin’in bundan sonraki hedefi 40.884 dolar olacaktır.

Bitcoin şu an için ters baş ve omuzlar formasyonunun etkisinden çıkmaya başlamış gibi gözüküyor ve bu kurtuluş fiyatı hızlı bir şekilde 48.000 dolar noktasına götürebilir. Ancak şu an için 37.500 dolar seviyesi hiç olmadığı kadar kritik ve bunun bir kere daha test edilip grafiğin iyice sıkışacağı söylenebilir.

Uzmanların Bitcoin Yorumları

Ünlü kripto para analisti Erhan Ünal, konu hakkında yaptığı açıklamada ise tahminlerine göre yatırımcıları iyi bir haziran ayının beklediğini ifade etti. Bütün kripto para sektörünün yeni rekorlar beklediği anlarda fiyatın 38.000 dolara kadar düşeceğini başarıyla tahmin eden Ünal, yine haklı çıkarsa piyasa yeşillenebilir.

Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 36.686 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde %6,2 yükseliş kaydederek yükseliş ivmesini ortaya koydu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar