reklamı kapat

Bitcoin Borsası Binance CEO’sundan “Rakip Firmalar” İtirafı

Rakip kripto para borsalarının Binance CEO'suna yönelik özel ekipleri mi var ?
19:00
27 Nisan 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance‘in CEO’su Changpeng Zhao, daha önce Bitcoin fiyatı hakkında attığı tweet’ler nedeniyle çok fazla eleştiri almıştı.

Changpeng Zhao Ters İndikatör Mü?

Sosyal medyadaki birçok kişi Changpeng Zhao ne zaman Bitcoin’in belirli bir yöne doğru gideceğini düşündüğünü belirtse bunun tam tersinin yaşandığını düşünmeye başladı. Özellikle CZ’nin “eğer 10.000 dolar altından Bitcoin sattıysanız kendinizi tokatlayın” ifadesinin sonrasında BTC’nin uzun süre 10.000 dolar altında kalması, CZ’ye yönelik eleştirilerin tavan yapmasına neden oldu.

Ünlü CEO ise aslında bu eleştirilerin arkasında paralı bir düzen olabileceğini ifade etmişti. CZ, söz konusu açıklamayı ilk yapmasından sonra bunun hakkında bir kanıt bulamasa da bugün önemli bir tweet attı ve kanıt bulduğunu açıkladı.

Changpeng Zhao Twitter’dan paylaştığı gönderide, Binance’i rakip olarak gören bir kripto para borsasının eski çalışanı ile röportaj yaptığını ve oldukça ilginç bilgiler öğrendiğini belirtti. CZ’nin ve söz konusu eski çalışanın iddiasına göre rakip borsada “CZ fiyat konusunda iyimser olduğunda Bitcoin düşecektir” mesajını yaymak için özel bir takım kurulmuş. Söz konusu çalışanın ise bu ekibe yerleştirildikten 1 gün sonra istifa ettiği belirtiliyor.

CZ bundan yaklaşık 1 hafta önce de Bitcoin fiyatı hakkında önemli bir yükseliş tahmini yapmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.