Bitcoin Boğası Kerner: Facebook Ölüyor ve Libra da Doğmadan Ölecek!

Lou Kerner Facebook Libra hakkında sert açıklamalarda bulundu.
18:30
30 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ünlü Bitcoin (BTC) boğası Lou Kerner‘in yaptığı açıklamalara göre çanlar şu an Facebook için çalıyor ve aşırı beklenti yaratmış stablecoin projesi Libra bile Facebook’u kurtarmaya yetecek kadar güçlü değil.

Kerner geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir Medium yazısında hem kripto para sektörü hem de Facebook için önemli açıklamalarda bulundu ve sosyal medya devinin yavaş yavaş güç kaybettiğine değindi. Kerner’e göre analistlerin odaklanması gereken en önemli indikatör Facebook’un yıllık aktif kullanıcı verileri:

”Bu güzel bir görüntü değil. Grafikler ve veriler Facebook’un öldüğünü gösteriyor. Şu an için bu yavaş bir ölüm. Ancak bir noktada bu hızlanacak çünkü sosyal medya ağlarının yaptığı şey bu. Artık yapamayacak hale gelene kadar etkileşim elde ederler…”

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in Harvard’dan sınıf arkadaşı olan Kerner’e göre Facebook’un 1 milyardan fazla sahte üyeliği var ve bu durum aslında kullanıcı etkileşimlerindeki acı tabloyu açıklamakta.

bitcoin bull says facebook is dying

Bitcoin Rakibi Libra, Ölü Doğacak

Kerner birçok kişinin Libra’yı Bitcoin rakibi olarak gördüğünü ancak bunların beyhude olduğunu vurguladı. Libra oldukça büyük bir heyecan yaratsa da Kerner’a göre regülasyonlar ve birçok buna benzer sıkıntı Libra’nın ya hiç hayata geçmemesine ya da sıkıntılarla hayata geçmesine yol açacak.

Mike Novogratz ise bunun tam tersini düşünmekte. Ünlü isim Libra’nın Bitcoin’e yeni bir rekor kırdırtabileceğini dile getirdi. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar