Bitcoin Beklenen Hareketi Başlattı! Kripto Paralarda Hedef Burası!

Bitcoin önümüzdeki günlerde yönünü tayin edecek. Hedef büyük ölçüde netleşti ancak teyide ihtiyaç var.
15:45
15 Şubat 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kral kripto para birimi yazı hazırlandığı sırada 22.400 doları aniden aştı ve 22.500 dolara iğne attı. Şimdilik 22.200 dolarlık destek bölgesi üzerinde devam eden kapanışlar önemli. Traderlar vadeli işlemlerde milyonlarca doları artan volatilite nedeniyle kaybetti. Belirsizlik yakında ortadan kalkabilir ve BTC öncülüğünde kripto paraların tümü belirlediği hedefe gidebilir.

Bitcoin Yorum

Bitcoin (BTC) fiyatı önceki artışın bir kısmını geri çekti, ancak gücünü yeniden kazandı ve 24.500 dolara doğru ralliyi devam ettirebilir. Haftalık Bitcoin fiyat görünümü kararlı bir şekilde yükseliş yönünde. Bunun birkaç nedeni var. İlk olarak, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana yerinde olan uzun vadeli azalan direnç çizgisinden çıktı. Daha sonra, bunu destek olarak doğruladı. Geçtiğimiz yıl hatırlarsanız sonsuza kadar devam etmeyen düşüşlerden bahsetmiştik. Ancak birçok yatırımcı 15.500 dolar dibinde bile fiyatın 12.000 dolar hatta altına düşebileceğinden bahsetti. Bu tıpkı 69.000 dolar seviyesine yükselen Bitcoin fiyatının ortasında 100.000 dolarlık hareketi müjdeleyenlerin durumuna benziyordu.

Bitcoin fiyatı 19.300 dolarlık yatay alanı geri aldı. Bu, 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak hareket ettiği için çok önemli bir alan. Ardından, Haziran 2022’de desteğe dönüştü. Geri kazanımı, önceki kırılmayı gayrimeşru hale getirdiği için yükseliş yönlü bir gelişmedir.

Kripto Paralar Hedef

Bitcoin cephesinde RSI yükseliş sapması oluşturdu. Bu, genellikle uzun vadeli yükseliş trendinin tersine dönmesinden önce gelen bir işarettir. Haftalık zaman diliminde, ana direnç alanı 32.000 dolar seviyesinde ve bu bölgeye doğru hızlı bir test şaşırtıcı olmaz. Altcoinler için bu test kabaca 500 milyar dolarlık piyasa değeri artışını beraberinde getirebilir. Yani altcoinlerde %50’yi aşan kazançlar görebiliriz. Öte yandan Bitcoin’in tekrar 19.300 dolar desteğine doğru geri çekilmesi kısa ve orta vadeli iyimserliği tersine çevirebilir.

Haftalık zaman dilimindeki görünüm kararlı bir şekilde yükselişe işaret ederken, günlük zaman dilimi daha karışık bir okuma sunuyor. Fiyat yükselen bir paralel kanaldan çıkarken, Ocak ayının sonuna doğru ivme kaybetti ve RSI düşüş eğilimi gösterdi. Trend 2 Şubat’ta tersine döndü ve Bitcoin fiyatı o zamandan beri düştü. Daha da önemlisi, BTC fiyatı 24.500 dolarlık direnç alanının üzerine çıkmadı. Bu, yukarıda bahsedilen 32.000 uzun vadeli dirençten önce son güçlü dirençtir. Dolayısıyla, Bitcoin fiyatının 24.500 doların üzerine çıkması ya da 21.200 doların altına düşmesi gelecekteki trendin yönünü belirleyecektir.

Bitcoin için önümüzdeki haftalarda 19.500 veya 32.000 dolara doğru bir yolculuğun başladığını görebiliriz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar