X


Bitcoin 10.000 Doları Geçti, Piyasa Hakimiyeti 2 Yılın Rekorunu Kırdı!

Bitcoin (BTC) 10.000 doları aştı ve piyasa egemenliği yüzdesi konusunda 2 yılın rekorunu kırdı.
09:02
3 Eylül 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) yaklaşık bir hafta boyunca 10.000 dolar destek seviyesinin altında yoluna devam ettikten sonra dün gece 10.000 doların tekrardan üzerine çıkmayı başardı ve bu haberin hazırlandığı an itibariyle 10.398 dolardan işlem görmekte.

Bitcoin’in yanı sıra neredeyse bütün kripto para piyasası da yükselişe geçti ve Ethereum (ETH) yüzde 3,94 artış elde ederken, top 10 içerisinde en çok yükselen yüzde 4,97 ile Bitcoin Cash (BCH) oldu. BTC bu seferki yükselişinde diğer kripto paraları da hareketlendirmesine rağmen piyasa hakimiyeti konusunda yeni bir rekora imza attı ve Tradingview.com’un verilerine göre yüzde 72,5’e ulaşarak zor olanı başardı.

Bitcoin’den 2017 Yılı Grafiği

Bitcoin’in piyasa egemenliğinin bu kadar yüksek seviyelere ulaştığı en son tarih 2017 yılının Temmuz ayı olarak görüntüleniyor. BTC o tarihlerde 2.450 dolar birim fiyata ve 900 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahipti.

Ünlü kripto para analisti Josh Rager de BTC’nin piyasa hakimiyet yüzdesine dikkat çekti ve bunun piyasanın dip seviyede gezinmesinin bitmesi olduğunu ima etti.  Yakında Bakkt’ın piyasaya çıkış yapacağını hatırlatan Rager, BTC’nin piyasa egemenliğinin kısa sürede çekilme yaşamayacağını da vurguladı. Bakkt Bitcoin yatırma işlemlerinin açılacağı tarihi de yayınlamıştı. İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.