X


Bir Kripto Yasağı Daha Yükselişi Baskıladı! Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum!

Çin Merkez Bankası'nın kripto paralar hakkında yayınladığı yeni uyarı piyasada paniğe yol açtı.
13:08
6 Temmuz 2021

Kripto para piyasası güne yeşil bir tabloyla merhaba derken, uzak doğudan gelen yeni bir kripto yasağı yükselişin önüne geçti. Çin Merkez Bankası’nın kripto paralar hakkında yayınladığı yeni uyarı piyasada paniğe yol açtı.

Çin Merkez Bankası Kriptolar Konusunda Uyardı

Çin, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) çalışmaları konusunda ne kadar ileri gitse de kripto paralar hakkında yasaklayıcı politikasını devam ettiriyor. Çin daha önce kripto madencilerin çalışmalarını yasaklamıştı. Şimdi ise Çin Merkez Bankası, kripto paraların riskleri hakkında yeni bir bildiri yayınladı. Buna göre kripto para yatırımının yüksek riskli olduğunu belirten PBoC, bir kez daha kripto para yatırımcılarını paniğe sürükledi.

Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Lider kripto para Bitcoin (BTC), Çin haberinin hemen öncesinde yükseliş ivmesi yakalamış ve 35.100 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak gelişmenin ardından satış baskısına maruz kalan BTC, 34.000 dolar barajına düştü. BTC’nin yukarı yönlü ivmeyi güçlendirmesi adına 37.500 dolarlık barajı aşması gerekiyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

En popüler ikinci kripto para Ethereum (ETH), gün içerisinde 2.350 doları görse de piyasa genel trendini takip ederek 2.280 dolarlık fiyat bandına geri çekildi. Uzmanlar, en büyük altcoin’in ralliye hazırlandığını ve güç biriktirdiğini dile getiriyor.

Binance Coin (BNB), gelişmenin ardından 300 dolar bandına gerilese de hızlı bir toparlanma ile tekrar 310 doların üzerine çıktı. BNB, 350 dolarlık kritik direnç seviyesi ile karşı karşıya olsa da analiz verilerine göre yükselişini sürdürüyor.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Dogecoin (DOGE) 0.23 dolar, Ripple (XRP) 0.66 dolar, Cardano (ADA) 1.41 dolar, Polkadot (DOT) 15.45 dolar, EOS 3.89 dolar, MATIC 1.12 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar