reklamı kapat

Bir Kripto Para Borsasında Daha Deprem: Yöneticiler Ayrılıyor

Coinbase borsası sarsılmaya devam ediyor!
18:07
16 Ekim 2020

BitMEX, OKEx ve KuCoin kripto para borsalarından sonra deprem sırası şimdi de Coinbase’de gibi duruyor. Kısa süre içerisinde önce KuCoin kripto para borsasının hacklenmesi, sonra BitMEX’e dava açılması ve CEO Arthur Hayes’in istifası, bunun devamında bugün ise OKEx ile ilgili olayın patlak vermesi ve kurucunun tutuklanması sektörde bütün gözleri kripto para borsalarına çevirdi.

ABD’nin en büyük ve önemli kripto para borsalarından birisi olan Coinbase ise geçtiğimiz haftalarda CEO Brian Armstrong tarafından yayınlanan bir bildiri yüzünden sorun yaşamakta. Brian Armstrong ABD’de yaşanan “Black Lives Matter” hareketine karşı bir açıklamada bulunarak borsadan kimsenin politik hareketleri karışmaması gerektiğini belirtmişti.

Coinbase Yöneticileri Ayrılmaya Başladı

Tahmin edileceği gibi bu olay Coinbase nezdinde büyük tepki çekti ve şimdi iki üst düzey yöneticinin şirketten ayrıldığı haberleri gündeme yansıdı. Küresel pazarlama müdürü John Russ’ın ayrılan ilk kişi olduğu, onun devamında CCO Jeff Horowitz’in de borsadan ayrılmak istediği ortaya çıktı.

John Russ’ın Twitter üzerinden ayrılığını duyurduğu aşağıdaki tweet’e birçok farklı yorum geldi ve bazıları Russ’ın yaptığının hata olduğunu ifade etti.


Ancak Coinbase yönetiminin ilerleyen günlerde daha fazla ayrılık ile gündeme gelmesi bekleniyor. Kripto para borsasının bundan nasıl etkileneceğini ise zaman gösterecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.