reklamı kapat

Binance’in Yeni Listelediği Altcoin Rekor Kırdı!

Binance listelemesi bir kripto paraya daha rekor getirdi.
12:48
10 Ağustos 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan ve bu sebeple listelediği her kripto para biriminde minimum %10 artış yaşanmasını sağlayan Binance, bugün hiç beklenmeyen bir listeleme duyurusunda bulundu. Son günlerin en popüler trendlerinden birisi olan DeFi sektöründen bir kripto parayı listeleyen Binance anında %50 ve üzerinde yükselişi de beraberinde getirdi.

Yearn.Finance aslında birçok kripto para yatırımcısının adını duyduğu bir proje. Kurucusu tarafından değeri “0” olacak şekilde tasarlanan Yearn Finance kısa süre içerisinde binlerce dolarlık birim fiyata ulaşmayı başarmıştı.

YFI Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

Binance duyurusundan sonra %49 artış elde eden ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 6.308 dolardan işlem gören YFI, yatırımcıların kazançlarını da katladı. YFI bu yükseliş ile tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. 21 Temmuz tarihinde piyasaya sürülen YFI’nin kısas ürede değerini 0 dolardan 6.000 dolara çıkartması tam anlamıyla bir rekor.

Binance’in duyurusunda YFI’nin şu an için Binance Coin, Bitcoin, USDT işlem çiftlerine sahip olacağı ve bugünden itibaren alım satımın başlatılacağı vurgulandı.

Daha önce Poloniex kripto para borsası bu sektöre yönelik listelemeler yapsa da Binance‘in etkisi çok daha büyük ve kalıcı olabilir. Binance eğer ilerleyen günlerde benzer listelemeler yaparsa  DeFi sektörünün yükselişi yeniden başlayabilir ve birçok projede rekor görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.