reklamı kapat

Binance’in Japonya Hayalleri Suya Mı Düştü?

Binance’in Japonya’ya açılma planları suya düşmüş olabilir. 
18:43
6 Ekim 2020

Ortaya çıkan son bilgilere göre Japonya merkezli dijital varlık alım satım platformu Tao Tao, Asya ülkesindeki kullanıcılar için alım satım hizmetleri başlatmak amacıyla kripto para borsasının zaman çizelgesini belirleyerek Binance ile görüşmeleri sona erdirdi.

Binance’in Japonya Planları

Tao Tao’nun 5 Ekim tarihli güncellemesine göre platform, dokuz ay sonra Binance ile “görüşmeleri sonlandırmaya karar verdiğini” belirtti. Binance, Japon pazarına girme hedefinin bir parçası olarak 17 Ocak’tan beri dijital varlık işlem platformunun yanı sıra Z Holdings’in şirketi Z Corporation yani eski adıyla Yahoo Japan ile bir işbirliğini tartışıyordu. Dijital varlık alım satım platformu şu anda ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) tarafından bir lisansa sahipken, Binance’in böyle bir lisansı bulunmuyor.

Öte yandan Tao Tao, görüşmelerin nasıl sona erdiğine dair belirli ayrıntı vermedi. Ancak bir sözcü Cointelegraph Japan’a yaptığı açıklamalarda, platformun Binance ile “bir strateji üzerinde anlaşamayacağını” dile getirdi.

Bunların yanında Ocak ayında yapılan bir duyuruda Binance, ülkedeki artan sayıda düzenlemeye cevaben, belirsiz bir tarihte Japonya sakinleri için erişimi kısıtlayacağını açıklamıştı. Binance, 2017’de Çin’den ayrıldıktan sonra öncelikle Japonya’da bir ofis açmış ancak sonrasında bu ofisi Malta’ya taşmıştı. Malta’ya taşınmadan önce Binance 1 yıl kadar Japonya’da kaldı.

Yasal Değişiklikler

Japonya’daki yasal değişiklikler sebebiyle pek çok borsa kısıtlama ya da tamamen Japonya’dan ayrılma kararı aldı. Örneğin; son zamanların tartışmalı kripto türev borsası BitMEX, hizmetlerini Mayıs ayında Japon sakinlerine kapattı. Ancak Kraken, düzenleyicilerin Japon yan kuruluşu Payward Asia’ya bir kripto varlık borsası hizmeti sağlayıcısı olarak çalışma izni vermesinin ardından Eylül ayında iki yıl sonra ülkeye geri döneceğini duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.