X

Binance’e Yeni Giren AR Coin Nedir? AR Coin Yorumları

Binance, AR Coin'i listeledi.
15:58
14 Mayıs 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yayınladığı bir duyuru ile Arweave’i (AR) listelediğini açıkladı.

Binance’in Listelediği Arweave (AR) Nedir?

Binance tarafından yapılan açıklamada AR Coin’in AR/BTC, AR/BNB, AR/BUSD ve AR/USDT işlem çiftleri üzerinden alınıp satılabileceği belirtildi Binance üzerindeki işlemler ise bugün 14.00 itibarıyla açıldı ve kullanıcılar alım satım yapabilmekte.

Peki Binance’in listelediği bu proje tam olarak ne vaat ediyor? Merkezsiz bir depolama ağı olan Arweave, aslında blockchain yerine blockweave teknolojisini kullanmakta. Proje ekibi birden çok topluluk tabanlı uygulama ile platformu barındıracak olan sürekli bir merkezsiz ağ geliştirmeyi hedeflemekte. AR da söz konusu ağ Arweave’in kendi kripto para birimi. Arweave ağı üzerindeki permaweb isimli katman, aslında normal tip bütün dosyalara erişim için de kullanılabilmekte.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Kullanıcılar Arweave üzerinden AR ile ödeme yapacak veya AR ile ödüllendirilecek. Madencilik modeline sahip olan Arweave, işlem ücretleri için de AR’ı kullanıyor.

AR Coin Yükselişe Geçti

Arweave söz konusu Binance haberi ile kısa sürede %40’a yakın yükseliş elde etti. Listelenme haberi öncesinde 27 dolardan işlem gören AR Coin, listelenme sonrasında ise 44 dolara kadar yükseldi ve tüm zamanların rekorunu tazeledi.

Kripto para piyasasına 2019 yılında 1 doların bile altında bir fiyatla giriş yapan AR, sektörün son günlerde yaşadığı düşüşten de bu listelenme haberi ile etkilenmemeyi başardı.

AR Coin Yorumları

Uzmanların AR Coin yorumlarına bakıldığında ise aslında AR’ın Coinbase Ventures’ın portföyünde en üst sıralarda yer aldığı görülüyor. Coinbase’in yatırım kolu olan Coinbase Ventures’ın AR Coin için böylesine ciddi anlamda yatırım yapması ise sinyal vermiş olabilir.

Buna ek olarak AR ile Solana arasında ortaklık kurulacağı söylentisi de söz konusu kripto para birimine yükseliş getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar