X


Binance’e Kötü Haber!

ABD makamlarının Binance'e yönelik soruşturmalarını genişlettiğine dair birkaç rapor ortaya çıktı.
15:50
19 Eylül 2021

Çıkan yeni raporlar, Binance’in içeride piyasa manipülasyonlarına izin verip vermediğinin araştırılması yönünde. CFTC  tarafından başlatılan soruşturmaların, genişletildiği öğrenildi.

Piyasa Manipülasyonlarına Yönelik Soruşturma

İşlem hacmi ve kullanıcı sayısı bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, dünyanın her tarafındaki regülatör otoritelerle son derece çalkantılı bir aşamadan geçiyor gibi gözüküyor. Binance’e bir kötü haber de, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) piyasa manipülasyonları ile ilgili iddialara yönelik soruşturmaları genişleteceğine yönelik bilgiler ile geldi.

Binance İngiltere, Hong Kong, Malezya, Japonya, Singapur ve Tayland gibi birçok ülkede düzenleyici yasalara ve lisanssız operasyonlara uymadığı için geri adım attı. Yukarıda bahsedilen ülkelerdeki düzenleyici kurumların şiddetli baskısı nedeniyle Binance, regülasyonlar ile uyumlu hale gelmek adına bir dizi reform ve yeni girişim hayata geçirdi. Para çekme limitlerini azalttı ve bir vergi raporu sistemi getirdi. Borsa ayrıca, daha katı doğrulama kuralları ve gereksinimleri getirilen belirli dünya bölgelerinde, sunduğu hizmetleri geçici olarak durdurdu veya sınırlandırdı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Binance’in Büyük Sınavı

Birçok söz sahibi otorite, ABD regülatör makamlarının soruşturacağı bu piyasa manipülasyonlarına yönelik iddiaların, Binance’in en büyük sınavı olacağını düşünüyor. Bu iddiaların doğruluğunun kanıtlanması durumunda, borsanın ciddi sorunlarla karşılaşacağını tahmin etmek çok da güç olmasa gerek.  ABD regülatörleri, içeriden aldıkları bilgiler doğrultusunda borsanın üst düzey yöneticilerini detaylıca araştırıyor.

Binance’ten, İddialara Cevap

Binance iddiaları reddeden güçlü bir bildiri yayınladı. Borsa, güvenlik ekiplerinin her türlü yanlışlığı araştıran ve çalışanları sorumlu tutan, uzun süredir devam eden yönergeler oluşturduğunu belirtti.

Binance CEO’su Changpeng Zhao şimdiye kadar sessizliğini korudu ve henüz soruşturmalarla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Bununla birlikte, geçmişte Zhao, Binance’in dünyanın her yerindeki düzenleyicilerle çalışmaya istekli olduğunu ve düzenleyicilerle çalışabilecek çizgide daha uyumlu bir lider için istifa edebileceğini önerecek kadar ileri gittiğini sık sık dile getirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar