Binance’de Bu Token’lara Yatırım Yapanlar Yaklaşık 22 Kat Kâr Etti

23:00
20 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Geçtiğimiz günlerde saldırıya uğramasına rağmen Binance, Launchpad platformunda düzenlediği token satışların getirileriyle göz dolduruyor. Binance’in başarılı CEO’su Changpeng Zhao Pazar günü paylaştığı bir tweette Launchpad platformunda IEO’su düzenlenen projeleri performanslarından ötürü kutladı.

Binance’in platform token’ı Binance Coin ise borsanın sıcak cüzdanlarından 7.000 Bitcoin çalınmasının ardından yükselişe geçti ve değerini %40 arttırdı. Binance’in hack’lenmesinin ardından BNB’nin yükselişine devam etmesi yatırımcıların Binance’e olan güveninin bir işareti.

Binance Launchpad

Binance Launchpad IEO’larının bu denli yüksek getiri sağlaması yatırımcıları token satışlarına katılabilmenin tek yolu olan BNB’ye yönlendirdi. Böylece kripto para piyasasında işler zaman zaman kötü gitse de BNB’ye talep her zaman güçlü kaldı.

Binance Launchpad platformu Ocak ayında piyasaya sürülmüş ve ilk token satışı 29 Ocak’ta gerçekleştirilmişti. O dönemde sadece 15 dakikada 50 milyar Bittorrent token toplam 7,1 milyon dolar karşılığında satılmıştı. Token satışında 1 BTT token’ı 0,00012 dolar değerindeydi şimdi ise $0,001154. Bu Bittorrent token satışına katılan yatırımcıların yaklaşık 9 kat kâr ettiği anlamına geliyor.

IEO’su yaklaşık 10 saniyede tamamlanan Fetch.ai erken yatırımcıları ise son yükselişlerle birlikte kabaca kripto para yatırımlarını 2.2 kat arttırdı. Mart ayındaki CELR ve Nisan ayındaki MATIC yatırımcıları ise sırasıyla 2.26 ve 7.20 kat kâr elde etti.

Binance Launchpad’de satışa sunulacak projelerin titizlikle seçildiğini savunan Changpeng Zhao ICO çılgınlığının ardından IEO çılgınlığını ateşledi diyebiliriz. Başta Zhao’nun ve borsa çalışanlarının profesyonelliğiyle yatırımcıların Binance’e olan güveni sarsılmaz bir şekilde inşa ediliyor.

Harmony Token

Binance bu ayki Harmony Token satışının 19 Mayıs 2019’da 23:59’da (UTC) başlayacağını duyurdu. Ayrıca token satışı tıpkı geçtiğimiz ay olduğu gibi yine bir çekiliş tarzında gerçekleşecek ve kullanıcılar bir ay boyunca ellerinde tuttukları BNB bakiyeleri oranında çekilişe katılıp token satışında yer alma şansı kazanacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar