X


Binance ve TravelByBit’den Seyahat Kartı Girişimi!

Kripto para tabanlı seyahat kartı tanıtıldı!
20:00
28 Kasım 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Önde gelen kripto para borsalarından Binance, 28 Kasım tarihinde yayınladığı bir blog gönderisinde kripto para tabanlı seyahat firması TravelByBit ile ortaklık imzaladıklarını ve önde gelen seyahat sitelerinde kripto para ödemesi yapabilecek bir kart piyasaya süreceklerini duyurdu.

Desteklenen Kripto Paralar Artacak

Duyuruda sözü edilen bilgilere göre kart aynı geleneksel bir ön ödemeli kart gibi çalışacak ve kullanıcılara Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD), Binance Coin (BNB) ve Ontology (ONT) ile seyahat harcaması yapabilme opsiyonu sunacak.

Kartın önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüleceği ve ilk olarak Güneydoğu Asya Ülkeleri, Avustralya ve Avrupa’yı hedef alacağı belirtilmekte. Kullanıcılar bu kart sayesinde sahip oldukları kripto paralar ile uçak bileti alabilecek, otel harcamalarını karşılayabilecek ve bunları Booking.com, Expedia, Agoda, Ctrip ve TravelByBit’in kendi platformu gibi önde gelen sitelerden yapabilecekler.

TravelByBit kullanıcılara kripto paralarla seyahat imkanı sağlayan en popüler firmalardan olsa da, bunu yapan ilk firma değil. Bundan kısa süre önce Travala isimli kripto para rezervasyon firması da Booking.com üzerinden kripto para ile otel masraflarının ödenebileceğini belirtmişti.

Kripto para topluluğunun azımsanamayacak bir kısmı Apple Card ile kripto para işlemi yapmaktayken, ünlü firma geçtiğimiz Ağustos ayında kripto paraları yasaklar listesine dahil etmiş ve bu konuda sektörde büyük bir eksiklik oluşmuştu. Görünüşe göre TravelByBit bunu doldurmayı hedeflemekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Abidin
    3 sene önce

    Bombos bir bildir bir haber bunun kime neye faydasi olacak bilen varmi?

    29