f Binance US, MoonPay Ortaklığıyla ABD Doları ile İşlem Sağlayacak › COINTURK

Binance US, MoonPay Ortaklığıyla ABD Doları ile İşlem Sağlayacak

Özet

  • Binance US, MoonPay ile yeni bir işbirliği kurarak kullanıcılarına ABD dolarına sabitlenmiş Tether (USDT) satın alma olanağı sunuyor.

  • Bu ortaklık, Binance.US'ın banka işlemlerini askıya almasının ardından geldi ve kullanıcıların USD cinsinden işlem yapmalarını sağlıyor.

  • Binance US, doğrudan banka mevduatları yerine Apple ve Google Pay gibi yöntemleri kullanarak kullanıcıların kripto alım satım işlemlerini destekliyor.

  • Piyasaya Etkisi: Pozitif
16:00
23 Ağustos 2023

Binance US yalnızca kriptoya özel bir platform haline geldikten iki ay sonra kullanıcıların platformunda kullanmak üzere ABD dolarına sabitlenmiş stablecoin Tether satın almalarına olanak sağlamak için kripto ödeme firması MoonPay ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Çöküşün Ardından Gelen Ortaklık

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 22 Ağustos’ta USDT‘nin tüm işlemler için yeni “temel varlık” olarak kabul edildiğini ve MoonPay ile ortaklığının kullanıcıların USD cinsinden işlem yapmasına olanak tanıdığını duyurdu. Yeni ortaklık, Binance.US’in bankacılık ortaklarıyla yaşadığı ve 9 Haziran itibariyle borsadaki fiat para yatırma işlemlerinin durdurulduğu bir çöküşün ardından geldi.

O dönemde, kesintinin nedeni olarak dört gün önce borsaya ve iştiraklerine dava açan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun “agresif ve korkutucu” taktikleri gösterilmişti. Açıklamaya göre, hesaplarına para yatırmak isteyen Binance US müşterileri artık USDT karşılığında dolar bozdurabilir ve bu da platformdaki diğer kripto paraları satın almak için kullanılabilir.

Banka İflasları Endişelere Neden Oldu

Doğrudan banka mevduatları Binance US’de devre dışı kalmaya devam ederken ortaklık kullanıcılara Apple ve Google Pay ile birlikte banka ve kredi kartları aracılığıyla satın alımları destekleyen bir platform sunuyor. 23 Haziran’da borsa USD cinsinden para çekme işlemlerinde bir dizi sorun yaşadı ancak işlevselliği geçici olarak kurtarmayı başardı ve hizmetin yakın gelecekte durdurulacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Binance US ve iştirakleri SEC’in açtığı bir davadan etkilenmeden önce borsa, doğrudan USD para yatırma ve çekme işlemleri yoluyla popüler kripto para birimlerinin alım satımını destekliyordu. Mart ayında, bir çok kripto borsası ve hizmet sağlayıcısı, bir dizi kripto dostu bankan olan Silicon Valley Investment Bank, Silvergate ve Signature Bank’ın birkaç hafta içinde iflas etmesiyle geniş bir bankacılık krizinin ortasında stratejik ortaklarını kaybetti.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI