reklamı kapat

Brandt Uyardı: Bu Kripto Para “Patlamaya Hazır Bomba”

Peter Bradt popüler stablecoin'e karşı uyardı.
13:16
11 Ağustos 2020

Sadece geleneksel piyasaların değil aynı zamanda kripto para sektörünün de tanınan ismi Peter Brandt, yayınladığı son açıklamasında toplam piyasa değerine göre en büyük stablecoin Tether’i çok sert bir şekilde eleştirdi ve bunun yakında patlayabilecek durumda olduğunu ifade etti.

Brandt’ın Tether için kazaya davetiye çıkardığı açıklaması aslında yeterli rezerve sahip olmadan sınırsız bir şekilde USDT basmasından kaynaklanıyor. Tether’in yakında her şeyi beraberinde götürerek çökebileceğini ima eden Brandt, bunun da aslında bir itibari para birimi olduğunu belirtti.

Tether’in Değeri Sıfırı Bulabilir Mi?

Brandt daha önce Nisan ayında Tether sahibi olmanın aslında dolandırıcılığa bulaşmak olduğunu belirtmişti. Tether normalde rezervlerinde toplam arzı kadar ABD Doları bulundurmak zorunda. Ancak yapılan denetimlerin şeffaf olmaması Tether’in çok fazla tepki çekmesine yol açmıştı.

Brandt, Tether yatırımcılarının bir gecede her şeylerini kaybedebileceğini ve tek bir dava veya karar ile durumun geri dönülemeyecek bir hal alabileceğini düşünüyor. Tether’in toplam piyasa değeri 10 milyar doların üzerine çıktı ve bunun bir anda sıfır doları görmesi kesinlikle Bitcoin ve kripto para sektörünün geneli için kıyamet anlamına gelebilir.

Daha önce Tether‘e dava açıldığı anlarda da Bitcoin sert bir düşüş yaşamış ve durumun ne kadar ciddi olduğunu ortaya koymuştu. Tether’in son günlerdeki milyonlarca dolarlık hareketliliği de bu sebeple yatırımcıları korkutmakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.