X


Binance, Tarihinin En Büyük Binance Coin Yakma İşlemini Tamamladı

Binance tarihi bir olaya imza attı ve milyonlarca BNB yaktı.
11:11
18 Temmuz 2020

Dünyanın en büyük ve popüler kripto para borsalarından birisi olan Binance, bu avantajını piyasaya sürdüğü kripto para birimi Binance Coin için de ara ara kullanmakta. Piyasaya ilk sürüldüğü tarihlerde top 100’ün çok gerilerinde olan Binance Coin, dev borsanın attığı adımlar ve yaptığı girişimler sayesinde kısa süre içerisinde top 10 kripto para birimi arasına girmeyi bile başardı.

Binance Coin’in bu başarısının arkasındaki en büyük sebeplerden birisi ise whitepaper’de yer alan düzenli Binance Coin yakma şartı. Binance, her çeyrek dönemde elde ettiği toplam gelirin belirli bir yüzdesi kadar Binance Coin satın alıp bunları yakacağını vaat etmişti ve bunu gerçekleştirmeyi sürdürüyor.

60 Milyon Dolarlık Binance Coin Yakıldı

Bugüne kadar toplamda 11 BNB yakma işlemi gerçekleştiren Binance, bugün ise tarihindeki en büyük BNB yakma işlemini tamamladı. Binance CEO’su tarafından yapılan duyuruya göre Binance toplamda 60,5 milyon dolarlık Binance Coin (BNB) yaktı. Bu da yaklaşık olarak 3.477.388 BNB’nin sonsuza kadar yok olduğu anlamına geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Aslında Binance CEO’su Changpeng Zhao bunun haberini birkaç gün öncesinden vermişti. Binance CEO’su Twitter üzerinde bu seferki BNB yakma işleminde toplam bakiyenin sonuna bir sıfır daha ekleyebileceklerini vurgulamıştı ve bunu gerçekleştirdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar