X


Binance, Spekülasyonlara Son Verdi: Singapur’daki Varlığını Güçlendiriyor

Binance, Singapur tarafından düzenlenen özel menkul kıymetler borsası Hg Exchange'in (HGX) %18'ini satın aldığını açıkladı.
15:50
8 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, eski merkezi Singapur ile ilgili spekülasyonlara son verdi. Binance, genişleme planları için önemli bir adım atarak lokasyonda varlığını güçlendirdi.

Binance, HGX’in %18’ini Satın Aldı

Binance CEO’su Changpeng Zhao Twitter üzerinden şirketin, Singapur tarafından düzenlenen özel menkul kıymetler borsası Hg Exchange’in (HGX) %18’ini satın aldığını açıkladı. Satın alma, Binance’in ülkede yasal olarak kripto hizmeti sağlamak için Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) onay alma süreci sırasında kaydedildi.

HGX tanınmış bir piyasa operatörü olduğundan Binance‘in sayısız düzenleyici engeli aşmasına potansiyel olarak yardımcı olabilir. Binance Singapur’un Başkan’ı Richard Teng’e göre HGX’e yaptığı son yatırımla dev borsa, Blockchain teknolojisiyle desteklenen gelişmek ve daha merkezi hizmetler sunarak Singapur’daki işlerini genişletmeyi hedefliyor.

Bununla birlikte Teng, daha önce HGX’te Başkan olarak görev almıştı. Business Times’a konuşan Teng, şunları kaydetti:

Kripto ve geleneksel finansal hizmetler birleşmeye devam ediyor. Bu yatırımla birlikte blok zinciri teknolojisi tabanlı ürün ve hizmetlerin sunumlarını geliştirmek adına HGX ile birlikte çalışmayı amaçlıyoruz. Singapur’da blok zinciri ekosisteminin büyümesini ve gerekli yerel yeteneklerin geliştirilmesini desteklemek için devlet kurumlarının kilit noktalarıyla yakın bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

CZ’nin Açıklamaları

Daha önce medyaya yansıyan bilgilere göre Binance’in düzenleyici tehdit dolayısıyla Singapur’dan çıkmayı planladığı bildirilmişti. Binance CEO’su CZ’nin açıklamalarından, borsanın Singapur’daki yerel biriminin lisans yanlısı bir yaklaşıma sahip ülkelere taşınması sonucu çıkarılmıştı.

Binance CEO’sui borsanın Singapur’daki biriminin lisans başvuru durumu hakkında yorum yapmaktan kaçınırken borsanın merkezileşmeyi kabul etmesine rağmen yalnızca kripto yanlısı yaklaşıma sahip ülkelerde genişleyeceğini kaydetmişti. Changpeng Zhao, düzenleyicilerin hem risk azaltmanın hem de inovasyona dayalı ekonomik büyümenin birlikte çalıştığını görmek istediğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar