X


Binance Listelenmesi Sonrası Bu Altcoine Olan İlgi Artıyor!

Binance borsasında listelenmesi yarın başlayacak olan bu altcoine, kurumsal ilgi artıyor ve bu yerel tokenının fiyatını böyle etkiliyor.
16:30
9 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, bugün itibariyle Lido DAO (LDO)’yu listeleyeceğini açıklıyor. Binance, LDO/BTC, LDO/BUSD ve LDO/USDT alım satım çiftlerini açarak yarın işlemlerin yapılabileceğini açıklıyor.

Lido DAO ve ETH 2.0

Lido DAO, ETH 2.0 için likit bir staking çözümü platformu olarak biliniyor. Platform, varlıkları kilitlemeden veya altyapıya sürmeden ETH stake etmeye imkan tanıyor. Bu stake için yatırımcılar, ETH’yi temsilen sETH tokenlarını satın alıyor ve onları ETH gibi kullanarak stake ödülleri kazanıyor. Ayrıca Lido, hem Ethereum’un güvencesiyle hem de gerçek zamanlı ve güvenli staking ödülleri ile yatırımcılarına güven aşılıyor.

Bunun yanı sıra Lido DAO üyeleri, verimlilik ve istikrarı artırmak için Lido’yu yönetiyor. Lido DAO, oy kullanmak için LDO yerel tokenını kullanıyor. Bu oylama sisteminde LDO token sayısı önem taşıyor ve miktarla doğru orantılı olarak oy hakkı artıyor. Binance’nin LDO’yu listelemesiyle de Lido DAO’ya olan ilgi katlanarak artıyor. Bir Amerikan risk sermaye şirketi olan Andreessen Horowitz da Lido DAO’ya yatırım yapacağını duyuruyor.

LDO’nun Fiyatı

Şirket yetkilileri, Lido DAO’nun PoS varlıklarını stake etmenin en kolay yolu olduğunu ve esnetmeyi demokratikleştirdiğini belirtiyor. Binance listelenmesinden sonra kendine kurumsal yatırımcılar da bulan Lido DAO’nun yerel tokenı LDO, bugüne 2,83 dolar seviyelerinde başlamasına rağmen gün içerisinde 3,95 dolara kadar ulaşmasıyla dikkat çekiyor.

Ancak LDO, bu artışları koruyamıyor ve bu yazı yazılırken ise son 24 saatteki %9’a yakın düşüşüyle yaklaşık 2,26 dolardan işlem görüyor. Her ne kadar listelenmeler, ilgili altcoinleri normal şartlarda ciddi oranda etkilese de uzmanlar, bu anlık yükselişin ve sonrasında gelen düşüşün aslında kripto piyasasının genel eğilimi kaynaklı olabileceğini belirtiyor. Belki de yarınki listelenmesi sonrası LDO, gerçek performansını gözler önüne serebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar