X


Altcoin’ler Kan Kaybederken Bile Bu Yollarla Para Kazanabilirsiniz

Bunu yapmak için nelere odaklanmak gerekiyor, hangi alanları takip etmeli ve hangi projeleri göz önünde bulundurulmalı? 
16:04
9 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Pek çok uzman isimden kripto para birimi piyasasında düşüşlerde dahi kar elde edebileceğinizi duymuşsunuzdur. Peki, bunu yapmak için nelere odaklanmak gerekiyor, hangi alanları takip etmeli ve hangi projeleri göz önünde bulundurulmalı? Piyasanın popüler isimlerinden Lark Davis bu konudaki görüşlerini paylaştı. Biz de bir göz atalım…

DeFi’yi Mutlaka Takip Edin

Analist DeFi alanında çok önemli fırsatlar olduğunu ve yatırımcıların bu alanı mutlaka takip etmesi gerektiğini ifade ediyor. Davis, DeFi piyasasında kendisinin de takip ettiği 3 projeyi takipçileri ile paylaştı:

  • Parallel Finance: Parallel Finance, stake edilmiş DOT varlıklarını piyasaya süren bir Polkadot parachain’i olarak tanımlanabilir. Analistin açıklamalarına göre bu proje ile yatırımcılar, DOT stake’in %14,5 APY kazanabilir ve ayrıca Parallel Finance token’larında %76’ya kadar ekstra kazanç elde edebilir.
  • Orca – Whirlpools: Orca Davis’e göre bazı inanılmaz fırsatlara sahip Solana tabanlı merkezi olmayan bir borsa. Whirlpools adında yeni bir ürünleri var ve yatırımcıların bu yeni ürünü takip etmesinde fayda var. Analist projenin SOL/USDC gibi yüksek risk havuzlarına sahip olduğunu ve %228’e varan oranlarda ödül kazanmanın mümkün olduğunu ifade ediyor.
  • Spool: Spool, birkaç gün önce piyasaya sürülen yeni bir protokol ve analiste göre gerçekten yüksek APY’leri var. Yapılan açıklamalara göre proje yaklaşık olarak %40 APY sunuyor.

STEPN

Analist STEPN sayesinde her gün pek çok kişinin kazanç elde ettiğini ifade ediyor. STEPN’de kullanıcılar NFT olarak oluşturulmuş spor ayakkabılarını satın alıyor ve yürüyüşlerinden gelir elde ediyor. Analist STPEN’de kazanç elde etmek için bir miktar yatırım yapmak gerektiğini ve en ucuz NFT’nin 1.000 dolar seviyesinde olduğunu dile getiriyor.

Davis konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarda, “Bu pazarda ilginç bir fırsat. Tek yapman gereken dışarı çıkmak, yürüyüşe çıkmak ve biraz para kazanmak.” sözlerini kullanıyor.

Airdrop’lar

Analiste göre kripto para piyasasında düşüşlerde bile airdrop’lar ile para kazanabilirsiniz. Örneğin Hop Protocol ve Optimisn şu anda bir airdrop düzenliyor. Bu iki projenin de ETH için katman 2 ölçeklendirme çözümler olması dikkatleri çekiyor.

Airdrop’lar da projeler daha önce platformlarını kullananlara ya da sıkı takipçisi olanlara deyim yerindeyse bedava token dağıtımı yapıyor ve projenin tutması halinde hiç para harcamadan para kazanma imkanı bulunuyor.

Token Satışları

Token satışları yolu ile bir projenin ilk katılımcılarından olmak da zaman zaman büyük fayda getirebiliyor. Bu noktada projeyi yakından takip etmek, araştırmayı derinlemesine yapmak ve tamkinli adım atmak çok önemli. Davis şu anda token satış noktasında iki projenin takibinde olduğunu ifade ediyor:

  • Partisia Token Satışı: Analiste göre bu çok ilginç bir blok zinciri ve tekonolojileri oldukça iyi. Projenin token satışının 1 ay içinde yapılacağı ifade ediliyor ve şu anda kayıtlar açık. Token satışından faydalanabilmek için KYC’yi tamamlamanız gerekiyor.
  • YGG SEA: Bu projede Token satışları 9 Mayıs ile 14 Mayıs arasında gerçekleşecek. Yapılan açıklamalara göre satış Dengeleyici Likidite Önyükleme Havuzlarına açık, şeffaf ve kullanıcı dostu katılım için bir platform olan Copper Launch platformunda gerçekleşecek. Buna ek olarak YGG, Endonezya ve Tayland gibi yerlere odaklanmış bir oyun loncası. Davis satışların bir nevi ihale sisteminde gerçekleşeceğini ifade ediyor.

Kripto para piyasasında fırsatlar gerçekten bitmiyor. Ancak her zaman söylediğimiz gibi yatırımcılar tavsiyeler ile hareket etmemeli ve mutlaka kendi araştırmalarını yapmalı. Aksi takdirde kayıplar, kazançlardan çok daha büyük olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar