reklamı kapat

Binance Kripto Para Borsası Saldırıya Uğradı: Fonlar Güvende

Binance yine DDoS saldırısına uğradı.
15:00
29 Nisan 2020

Toplam ticari hacme göre dünyanın lider kripto para borsası konumunda olan Binance, bugün yaptığı bir açıklama ile Çin içerisindeki alan adlarının saldırıya uğradığını belirtti.

Binance kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao konu hakkında yaptığı açıklamada kullanıcıların DDoS olarak bilinen saldırı sonrasında bazı gecikmeler ve ağda sıkıntılar yaşadıklarını doğruladı. Saldırıyı değerlendiren CZ, bunun aslında rakip borsalardan gelmiş olabileceğini ifade etti.

Buna rağmen DDoS saldırısının kısa süreli gecikmeler dışında herhangi bir sıkıntı yaratmadığını belirten ünlü CEO, sistemin sorunsuz çalıştığını, fonların da güvende olduğunu belirtti. Aslında benzer saldırılar kısa süre önce lider başka kripto para borsalarına daha gerçekleştirilmişti.

Binance Borsasına Saldıran Belli Mi?

Sektörün iki dev kripto para borsası olarak bilinen OKEx ve Bitfinex de bundan 2 ay önce DDoS saldırısına maruz kaldıklarını açıklamıştı. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun yaptığı “rakiplerimiz saldırmış olabilir” açıklaması daha önce de OKEx ve Bitfinex yöneticileri tarafından yapılmıştı. Bu da CZ’nin aslında üstü kapalı bir şekilde OKEx kripto para borsasına işaret ettiğini düşündürüyor.

CZ ve OKEx CEO’sunun daha önce de Twitter üzerinde hafif bir atışma yaşamış olmaları, iki borsa yöneticisinin birbirlerinden pek haz etmediğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.