reklamı kapat

Binance Hakkında Şaşırtan Çin İddiası!

Binance Çin'e geri mi dönecek?
08:00
1 Kasım 2019

Changpeng Zhao liderliğinde dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi haline gelen Binance, yeni ortaya atılan bir iddiaya göre memleketi Çin’e dönmenin yollarını arıyor ve çok yakında bunun hakkında önemli bir gelişme yaşanabilir.

Çin içerisindeki kaynaklar Binance’in yakın bir zaman dilimi içerisinde Pekin’de bir ofis açabileceğini vurgulamakta.

Sürgündeki Binance

Binance aslında 2017 yılının Eylül ayında ülkesinin kripto para alım satım işlemlerini yasaklama kararından sonra Çin’i terk etmişti. Coindesk‘e konuşan ve kimliği gizli tutulan iki kaynak, Binance’in Şanghay içerisinde de bir ofis açabileceğine değindi. Binance gelen sorular üzerine ofis açılacağı iddiasını yanıtlamasa da, Çin’in başkenti içerisinde çalışan birkaç elemanı olduğunu itiraf etti.

Binance 2017 yılında Çin’i terk edip kripto para ve blockchain teknolojisi dostu Malta’ya yerleştikten sonra Çin’le olan bağlarını uzun bir süre askıya almıştı. Ancak ünlü borsa geçtiğimiz aylarda Çin’e yeniden bir yatırım yaptı ve Çin merkezli kripto para ve blockchain haber kaynağı Mars Finance’e aktarılan 200 milyon dolarlık fonlamanın toplanmasında aktif rol aldı.

Çin özellikle geçtiğimiz haftalarda kripto para piyasası ile blockchain sektörüne yönelik birbiri ardına yapılan hamleler ile resmen ilgi odağı haline geldi. Çin Başkani Xi Jinping yaptığı bir konuşmada blockchain teknolojisinde küresel lider olacaklarını ifade etse de, bu durum bütün kripto para piyasasında şok etkisi yarattı ve Bitcoin bile oluşan FOMO ile yüzde 40 değer kazandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun