reklamı kapat

Binance Güncellemeye Gidiyor, Hangi İşlemler Askıya Alınacak?

Binance’te yarın 4 saatlik bir sistem güncellemesi gerçekleşecek ve birçok işlem askıya alınacak. 
09:00
24 Nisan 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsaların Binance resmi web sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile yarın yani 25.04.2020 tarihinde bir sistem güncellemesi yapacağını açıkladı. Planlı olarak gerçekleşecek bu güncellemenin önceden haber verilmiş olması kullanıcıların paniğe kapılmasını önleyecek bir hamle oldu.

Güncelleme Detayları

Kripto para borsasının yaptığı açıklamalara göre güncelleme 25 Nisan’da Türkiye saati ile 05:00’da başlayacak. Bununla birlikte sistem yükseltmesinin dört saat süreceği yani 09:00’da sona ereceği ifade ediliyor.

Öte yandan Binance yaptığı açıklamalarda sistem güncellemesi sırasında hangi işlemlerin askıya alınacağını da paylaştı. Yapılan açıklamalara göre; para yatırma, para çekme, spot işlemler ve marj işlemleri, P2P işlemleri, tasarruf işlemleri ve marj hesaplarından, vadeli hesaplardan ve geleneksel cüzdanlardan varlık transferleri 4 saat süreyle askıya alınacak.

Bununla birlikte açıklamalarda, Binance vadeli işlemleri ve opsiyon alım satım işlemleri güncelleme sırasında etkilenmeden devam edecek.

Ayrıca güncelleme işlemi tamamlandıktan kullanıcılar 30 dakika süreyle bir pencere aracılığı ile emir iptali, para yatırma, para çekme işlemlerini kullanabilecek ve diğer işlemlerini devam ettirebilecek.

Hangi Güncellemeler Yapılacak?

Binance yaptığı açıklamalarda güncelleme ile iki önemli iyileştirme olacağını dile getirdi:

  • Kullanıcıların belirli bir sembol üzerindeki tüm açık emirleri silmesine izin veren yeni API bitim noktası olacak.
  • Emirler artık bir BREAK veya HALT durumu sırasında API aracılığıyla iptal edilebilir hale gelecek.

Tüm bunların yanında Binance, her şeyin yolunda gitmesi halinde planlanan sürenin 4 saat olduğunu, çeşitli aksaklıklar halinde bu sürenin uzayabileceğinin de altını çizdi. Ayrıca borsa güncelleme ile ilgili gelişmeler Twitter hesaplarından paylaşacaklarını da belirtti.

Bunların yanında Binance dün yaptığı açıklama ile Apple kullanıcılarını bir uygulama hakkında uyarmıştı. Binance, iOS tabanlı e-posta uygulaması olan Apple E-mail’de bir güvenlik açığı bulunduğunun tespit edildiğini ve bunun internet üzerinden paylaşıldığını belirtmişti. Binance, Apple E-mail yerine Safari ya da Gmail gibi uygulamaların kullanılmasını tavsiye etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.