X

Binance Coin (BNB)’nin Piyasa Değeri 100 Milyar Doları Aştı! Fiyat Beklentileri Neler?

Binance peş peşe paylaştığı müjdeli haberlerle rekora yaklaşıyor.
21:57
5 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Mayıs ayından bu yana ilk defa piyasa değeri 100 milyar doları aşan Binance Coin (BNB) yükselişine devam ediyor. Market değeri 102 milyar dolara ulaşan BNB, yazı hazırlandığı sırada 611 dolardan alıcı buluyor. Henüz 108 milyar dolar olan ATH noktasına ulaşamayan BNB için kısa ve orta vadeli hedefler neler?

Binance Coin (BNB) 100 Milyar Doları Aştı

Fiyat, Mayıs ayında 694 dolara ulaşarak yeni ATH noktasını belirlemişti. Her çeyrekte yapılan BNB yakımları dolaşan arzı dengede tutmayı hedefliyor. Aynı zamanda bu kıtlık ve artan talep fiyatın yükselişini tetikliyor. Kısa süre önce BSC ağını desteklemek için 1 milyar dolar değerinde destek açıklayan Binance, kendi ekosistemini de büyütüyor.

Maksimum arzı 166 milyon olan Binance Coin (BNB) bunu her çeyrekte bir miktar azaltıyor. Yakın zamanda 17’nci yakımını yapan şirket Ocak ayı başında 18’nci token yakımını gerçekleştirecek.

Düzenleyicilerin sempatisini kazanmak isteyen Binance birçok konuda öncü görev üstleniyor. Fransa’da başlatılan 100 milyon EURO değerindeki girişim ve Squid Game dolandırıcılarının izini sürme isteği borsanın hanesine artı puan olarak yansıyor.

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Mevcut fiyat 605 doların üzerinde tutunuyor, bu da 710 dolara kadar yeni bir hedefe ulaşabileceğimizi gösteriyor. RSI aşırı alım bölgesine yakın ancak halen nötr seviyede, Binance yeni bir bomba patlatırsa bunu tam zamanında yapmış olacak.

Momentum ve MACD pozitif ve hareketli ortalamalar yükseliş beklentisini destekliyor. ADX nötr olsa da yükseliş devam edebilir. Basit Hareketli Ortalama 100’ün üzerinde tutunan fiyat ilerleyen saatlerde yeni sürprizler yapabilir. Günlük grafikte oluşan çanak formasyonu düşüş ihtimalini birkaç gündür akıllar getiriyordu ancak son haberle birlikte yükselen fiyat bunları boşa çıkardı. BNB sırasıyla 620-635 bölgesindeki direnci kırmaya çalışacak eğer başarılı olursa 678 ve güncel ATH noktası olan 694 dirençlerine yönelecek. Olası bir geri dönüşte 560 ve 527 destekleri kritik öneme sahip, kısa vadeli yatırımcılar 600 dolar psikolojik destek bölgesini de yakından takip edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar